مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان گلستان به تعویق افتاد.

به گزارش خبرگزاری موج،حجت‌الاسلام علی اصغر فضیلت با اشاره به حواشی که پیرامون برگزاری انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ایجاد شد اظهار داشت: مذاکراتی با معاونت مطبوعاتی داشتم و استدلال ما بر این بود که با توجه به وضعیتی که پس از عزل هیئت مدیره خانه مطبوعات ایجاد شده بود و دوقطبی به وجود آمده، زمان برگزاری این انتخابات به تعویق  بیفتد که مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: دو قطبی ایجاد شده در فضای رسانه‌ای استان سبب می‌شود مشارکت حداکثری در انتخابات نداشته باشیم، برای همین هیئت مدیره با هر ترکیبی که انتخاب شود از مقبولیت حداکثری برخوردار نخواهد بود و به تبع آن پشتوانه قوی نیز نخواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان گلستان ادامه داد: برای اینکه جامعه رسانه‌ای استان متضرر نشود زمان انتخابات خانه مطبوعات با هماهنگی معاونت مطبوعاتی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

وی گفت: هنوز خیلی از افرادی که در فضای رسانه ای فعالیت می کنند امکان ثبت نام در سامانه را پیدا نکرده اند و نتوانستند عضو خانه مطبوعات شوند و از حق رأی در خانه مطبوعات و عضویت در آن محروم خواهند بود.

امکان دسترسی یکی از اعضای معزول خانه مطبوعات استان به کد کاربری و رمز عبور این سامانه

 قرار شد پس از برگشتن از تهران، با یک جمعی از فعالان و صاحب نظران حوزه رسانه جلسه‌ای برای بررسی این چالش‌ها که این مسئله هم یکی از آنهاست، برگزار شود.

وی گفت: موضوع بعدی سهامدار بودن 10 نفر در خانه مطبوعات است که این موضوع جای بحث دارد و باید تبیین شود و البته ممکن است زمان‌بر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان افزود: این افراد هر تصمیمی که مجمع بگیرد حق وتو خواهند داشت و فقط اینها هستند که می توانند تصمیمات مجمع را تأیید کنند. این مسائل نیاز است که در کارگروهی که با حضور صاحب نظران و فعالان رسانه ای استان تشکیل می شود، بررسی و درباره جایگاه و خواسته قانونی آن تصمیم‌گیری شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج