نخستین سالگرد شهید مدافع حرم محمد اتابه، تنها شهید مدافع حرم تدفین شده در شهرستان صومعه‌سرا در مسجد جامع گوراب زرمیخ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سخنران این مراسم سردار نوراللهی، مشاور فرماندهی در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه‌السلام) و مداح این مراسم حاج ابوذر روحی می باشد.

 این مراسم روز پنج‌شنبه (4آبان) ساعت 14:30 در مسجد جامع گوراب زرمیخ با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

شهید محمد اتابه فرزند علی در پانزدهم مرداد 1366 در شهر شهید پرور گوراب‌زرمیخ در خانواده‌ای مذهبی و با عشق به اهل بیت (علیه‌السلام) دیده به جهان گشود.

محمد دوران تحصیل خود را در زادگاهش شهر گوراب زرمیخ سپری کرد این شهید دوران ابتدایی را در مدرسه حافظ و دوره راهنمایی را در مدرسه شهید پورنصیری درس خواند و همچنین دیپلم خود را نیز از دبیرستان شهید خداپرست أخذ نمود.

محمد در دوران نوجوانی و جوانی فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی زیادی را در مسجد جامع محل و حوزه بسیج شهید بهشتی داشت، وی در برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت ویژه کمک می‌کرد و نقش بسزایی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ایفا می نمود.

محمد بعد از گرفتن دیپلم در آزمون ورودی دانشگاه افسری امام حسین (علیه‌السلام) شرکت کرد و پس از فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس در سال 1389 به عضویت رسمی لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان درآمد.

شهید محمد اتابه در سال 1389 ازدواج و درسال 1393 تنها یادگار  او، امیرحسین به دنیا آمد، این شهید در طول مدت خدمت همواره درحال انجام ماموریت در جبهه های شمال غرب بود.

شهید اتابه در دی ماه سال 1394 برای اولین بار عازم سوریه شد و پس از دوماه دوری از خانواده و فرزندش به دیار خود بازگشت، ولی عشق به اهل بیت به ویژه حضرت زینب (سلام‌الله علیها) اجازه نداد که او را از سوریه و حریم عمه سادات دور نگه دارد.

او حدودا پس از 8 ماه درحالیکه تنها 2 روز که از مأموریت قبلی خود بازگشته بود برای بار دوم عازم سوریه شد و سرانجام در منطقه آکادمی نظامی3هزار (همدانیه) شهر حلب در 9 آبان ماه سال 1395 در روز یکشنبه بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه سر به رفقای شهید خود پیوست و به آرزویی که سال ها برای آن تلاش کرده بود، رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج