سفیر دانمارک در بازدید از اسکله شهید رجایی ظرفیت‌های دریایی استان هرمزگان را یکی از بخش‌های مناسب برای همکاری اقتصادی بین دو کشور دانست و از آمادگی شرکت‌های کشتیرانی دانمارکی برای حضور در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "دنی عنان" سفیر کشور دانمارک و هیات همراه با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی دیدن کردند. پایانه های ۱ و ۲ کانتینری، پایانه کالاهای متفرقه و عمومی و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

سفیر دانمارک در حاشیه این بازدید ظرفیت‌های دریایی استان هرمزگان را یکی از بخش‌های مناسب برای همکاری اقتصادی بین دو کشور دانست و از آمادگی شرکت‌های کشتیرانی دانمارکی برای حضور در بندرشهید رجایی سخن گفت.

یادآور می شود، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود 100 میلیون تن کالا، بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

این بندر با برخورداری از 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای(گنتری کرین) و 4800 هکتار محوطه عملیاتی و پسکرانه، تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد کالاهای کانتینری کشور را پشتیبانی می کند.

به دنبال توافق برجام و استقبال خطوط کشتیرانی برتر دنیا برای حضور در بندر شهید رجایی و افزایش تردد خطوط کشتیرانی لاینر به این بندر، عملیات کانتینری رشد قابل ملاحظه ای یافته است که در نوع خود نشان از رشد اقتصادی در کشور دارد.

گفتنی است، بندر شهید رجایی از سال گذشته تاکنون همواره شاهد حضور گروه های دیپلماتیک، تجاری و سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی به منظور بررسی شرایط فعالیت اقتصادی در این بندر بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج