در مراسم بزرگداشت روز جهانی عصای سفید از نخستین تمبر اختصاصی خط بریل ایران در بندرعباس با حضور مسوولین رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بهزیستی هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم در بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی ، ظرفیت و پتانسیل بالای معلولین گفت: معلولین با موفقیت در عرصه های مختلف و کسب افتخارات ملی و جهانی ثابت کرده اند معلولیت محدودیت نیست.

وی از معلولین خواست با عزم و اراده  و با ورود به عرصه های مختلف فرهنگی ورزشی و اجتماعی در راستای بالفعل کردن ظرفیت و توانمندی بالقوه خود کوشا باشند

مرادی به عدم اجرای کامل قانون جذب 3 درصد استخدام معلولین اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس بند 7 قانون حمایت از معلولان، دستگاه‌ها باید 3 درصد از نیروهای خود را از جامعه معلولان استخدام کنند اما متاسفانه این قانون هنوز به طور کامل عملی نشده است

این مسوول تصریح کرد: اجرای کامل این قانون و اقبال مدیران دستگاه ها برای بکارگیری معلولین می تواند بخش اعظمی از مشکلات این عزیزان را مرتفع نماید.

احمد مرادی عدم درک جامعه از معلولیت و اکرام معلولین را دیگر مشکل قشر معلول دانست و گفت: حفظ منزلت و اکرام معلولین در جامعه نیز مشکل گشای این عزیزان بوده و زمینه حضوربیشتراین افراد توانمند را در اجتماع و محیط شهری فراهم خواهد کرد

در ادامه روی سخن نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مدیران بود که با عزم و هماهنگی جدی از ظرفیت های موجود برای رفع مشکلات و دغدغه معلولین و ایجاد محیطی بهتر برای زندگی و معیشیت معلولین با بهزیستی همگام شده و بدین شکل شکر نعمت، سلامت و منزلتی که خداوند به آنان اعطا کرده را بجای آورند.

احمد مرادی ، بودن در کنار معلولین به عنوان رئیس هیئت های ورزشی جانبازان و معلولین را افتخاری بزرگ دانست و در خصوص همراهی و مساعدت در حد توان قول مساعد داد.

مهین عسکری مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان نیز با اشاره به فعالیت های پیشگیرانه بهزیستی در جهت کاهش نابینایی و کم بینایی؛ بر ضرورت همراهی دستگاها در جهت آگاهسازی، اطلاع رسانی و پیشبرد اهداف پیشگیرانه تاکید کرد.

هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندر خمیر  و بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان نیز خدمت به نیازمندان و معلولین را افتخاری برای خود و مجموعه عنوان کردند و در خصوص پیگیری و حل مشکلات مطرح شده از سوی رییس انجمن نابینایان استان قول همراهی دادند.

همچنین معاون سیاسی-امنیتی استانداری هرمزگان با اشاره به مشکلات موجود در بحث اشتغال معلولین، در خصوص بررسی اشتغال معلولین در کارگروه اشتغال استان قول مساعد داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج