مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: ۴ میلیارد و ۲۰۲میلیون تومان در ۶ ‌ماهه نخست امسال در حوزه مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حمیدرضا شیران با بیان اینکه تأمین مسکن مناسب برای مددجویان یکی از رویکردهای اساسی این نهاد است، اظهار داشت: 4میلیارد 202میلیون تومان در 6 ‌ماهه نخست امسال در حوزه مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه مسکن و سرپناه از جمله مهم‌ترین مسائل زندگی انسان‌ها به شمار می‌رود، بیان کرد: 567 واحد مسکن مددجویان شهری و روستایی این استان در 6 ‌ماهه نخست امسال با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و 283میلیون تومان تعمیر کلی و جزئی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه نداشتن سرپناه مناسب به‌عنوان یکی از دغدغه‌های خانواده‌های نیازمند است، خاطرنشان کرد: حل مشکل تأمین مسکن  یکی از برنامه‌های مدون و سیاست‌های ابلاغی این نهاد است که در 2 بخش شهری و روستایی با اولویت تأمین مسکن مناطق محروم و روستایی در دستور کار قرارگرفته است.

وی هم‌چنین از احداث و بهسازی 73 مورد مسکن مددجویان روستایی در 6 ‌ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: این تعداد واحد مسکونی با هزینه‌های دولتی، امدادی، تسهیلاتی و کمک خیران با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد تومان تکمیل و بهسازی شده است.

شیران گفت: همچنین در 6 ماهه سال جاری برای ساخت و احداث مسکن شهری 60 مددجو بیش از یک میلیارد و 887 میلیون تومان از محل منابع دولتی، امدادی، تسهیلاتی، زکات و کمک خیران هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با یادآوری اینکه در سال 95 بیش از 374 واحد مسکن شهری و روستایی به مددجویان تحویل داده‌ شده افزود: بیش از 22میلیارد تومان صرف ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج