نشست فرماندار ماسال با مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان پیرامون مسائل حوزه اوقاف و ارتقای امکانات رفاهی بهداشتی بقاع متبرکه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمود قاسم نژاد با بیان اینکه فعالیت های اداره اوقاف در چند سال اخیر کاملا ملموس و متنوع بوده است، افزود: خوشبختانه  اداره اوقاف در سطح شهرستان ماسال نیز در قالب برنامه های متنوع فرهنگی و برگزاری مسابقات قرآنی فعال بوده است.

وی با اشاره به وجود چندین بقاع شاخص در سطح شهرستان ماسال، اظهار داشت: تاریخ  شهرستان ماسال همواره  با تشیع عجین بوده است و مردم این دیار همیشه ارادت خاص و خالصانه ای به خاندان اهل بیت و این بقاع متبرکه داشته اند که حضور پرشور مردم در ایام مختلف سال به ویژه ایام محرم در این بقاع موید این مطلب است.

فرماندار ماسال راه اندازی زائرسرا و امکانات رفاهی بهداشتی در کنار بقاع متبرکه را موجب جذب، ماندگاری  و رفاه بیشتر زائران این بقاع دانست و گفت: با توجه به جاذبه های طبیعی و مذهبی بقاع شهرستان ماسال و حضور خیل عظیم زائران و گردشگران در این اماکن متبرکه، توجه ویژه ای در جهت راه اندازی زائر سرا در سطح بقاع شهرستان صورت پذیرد.

قاسم نژاد با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد فضای سبز در اطراف بقاع متبرکه، گفت: درختکاری در فضای بقاع متبرکه علاوه بر ایجاد فضایی  جذاب در این اماکن،  شرایطی را فراهم می کند که زائران بتوانند از سایه این درختان نیز بهره ببرند.

وی  با بیان اینکه ساختمان اداری کنونی اداره اوقاف نیز به لحاظ فیزیکی وضعیت مناسبی ندارد، تصریح کرد:  شهرستان ماسال ظرفیت این را دارد که فضای فیزیکی و زیرساخت مناسبی برای اداره اوقاف داشته باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه در سال جدید در استان گیلان 40 وقف جدید صورت پذیرفته است، افزود: این رقم وقف در مقایسه با تعداد وقف در کشور بسیار مناسب است.

حجت الاسلام ستار علیزاده با تاکید بر اینکه امور وقفی نیز باید به سمت نیازهای روز جامعه حرکت کند، اظهار داشت: اداره کل اوقاف آمادگی دارد با مشارکت بخش خصوصی نسبت به احداث و راه اندازی زائرسرا در بقاع متبرکه اقدام نماید.

وی ادامه داد: البته احداث این زائرسراها باید مطابق با طرح جامع بقاع متبرکه و بر اساس معماری ایرانی اسلامی صورت پذیرد.

مدیر کل اوقاف گیلان با اشاره به ابلاغ برنامه های سالانه اوقاف در بخش های مختلف، افزود: این برنامه ها در سطوح مختلف اجرا و در طول سال مورد ارزیابی قرار می گیرند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج