شهردار یاسوج در دیدار جمعی از روحانیون، گفت: این نهاد مردمی برای تحقق دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حد توان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، عصر امروز جمعی از روحانیون و طلاب با نستهن مقدم شهردار یاسوج دیدار و پیرامون مسائل مختلف شهر بحث و گفت‌وگو کردند.

نستهن مقدم شهردار یاسوج در این دیدار که حجت‌الاسلام محمدجواد خاضع رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان، پایدار رئیس حوزه علیمه استان کهگیلویه و بویراحمد، دهسار مسوول نمایندگی دفتر رهبری در دانشگاه فرهنگیان، غفاری مسوول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، جعفری رئیس حوزه علمیه خواهران، سید علی موسوی‌اطهر رئیس حوزه علیمه برادران یاسوج و نظری مدرسه علیمه سفیران هدایت حضور داشتند، اظهار کرد: فرهنگ جز جدانشدنی از مدیریت شهری و شهر بوده و معتقدم با تشکیل انجمن‌های مردم نهاد در سطح محلات و معرفی همه زوایای فرهنگی مجدد به بازسازی خورده فرهنگ‌ها بپردازیم و حتی در دیدبصری شهر و المان‌های شهری از شاخص‌های فرهنگی استفاده کنیم.

وی استفاده از راهکارها و پیشنهادات نخبگان فرهنگی را جزو برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: ارتباط قوی، مستمر و منطقی با صاحبنظران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف برای کمک به ساختن شهری زیبا را در دستور کار داریم.

مقدم با تاکید بر اینکه بحث‌های فرهنگی به اصالت انسان بر می‌گردد، ابراز کرد: با انجام فعالیت‌های فرهنگی در راستای تقویت فرهنگی اسلامی و مذهبی سبب خوشحالی حقیقت درونی افراد می‌شود.

شهردار یاسوج با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ، ادامه داد: این نهاد مردمی برای تحقق دغدغه حضرت آقا در حد توان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و هیچ گونه قصوری را از همکارانم در این زمینه نمی‌پذیرم.

مقدم بیان کرد: اگر در گذشته شهرداری کم توجهی در بحث فرهنگ داشته در دوره پنجم این نگاه به طور کامل متفاوت بوده و این مهم را هماهنگ با توسعه و پیشرفت شهری جلو می‌بریم و امیدوارم به سمت یک شهر کامل اسلامی حرکت کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه دایره فرهنگ وسیع بوده و شهرداری باید بفکر تقویت فرهنگ دینی باشد، گفت:  شهرداری در گذشته اعتقادی به کار فرهنگی نداشت که امیدوارم در این دوره این نگاه تغییر کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد خاضع با انتقاد از چگونگی فعالیت بیلبوردهای شهرداری افزود: دلیلی نمی شود چون این بیلبوردها دست بخش خصوصی بوده هر کاری دوست دارند باید انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج