جامعه مدرسین حوزه علیمه قم با صدور بیانیه ای، سخنرانی ضد ایرانی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد و این کشور را بزرگترین ناقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، در این بیانیه که نسخه ای از آن امروز در اختیار دفتر موج قرار گرفت، آمده است: دور جدید گزافه گویی‌های رئیس جمهور بی منطق و گستاخ آمریکا در تشدید سیاست‌های خصمانه ضد ایرانی بار دیگر چهره ظالم و خبیث او را آشکارتر کرد.

بیانیه ادامه یافته است: دولت مستکبر آمریکا که موسس و حامی اکثر گروه های تروریستی و جنایتکار است در حالی ایران را به اقدامات بی‌ثبات کننده متهم می‌کند که رژیم های دست نشانده و دیکتاتور در پناه حمایت های پیدا و پنهان آمریکا سال هاست پیشگام نقض حقوق بشر و ستمگری هستند.

بیانیه حاکیست: اقدامات غیر مسئولانه آمریکا در حمایت از تروریست‌های داعشی و صهیونیست‌های غاصب، منطقه غرب آسیا را به منطقه‌ای پر آشوب تبدیل کرده است. جهان، امروز در آتش خشونت ها و فتنه‌هایی می‌سوزد که هیزم آنها را حکومت آمریکا فراهم کرده است.

در این بیانیه اضافه شده است: آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی، عدم تعهد خود به موافقنامه هسته‌ای را بار‌ها در عمل نشان داده است؛ اعلام عدم پایبندی ایران به برجام و تلاش برای افزایش تحریم‌های ظالمانه، غیر قابل اعتماد بودن این دولت بی‌مسئولیت را بر تمام جهانیان آشکار کرد؛ تحریف نام تاریخی خلیج فارس واستفاده از عناوین مجعول بیش از آنکه خدشه ای بر این نام باشکوه وارد کند، اوج نادانی و حماقت گویندگانش را نشان می‌دهد.

بیانیه ادامه یافته است: ملت مجاهد ایران این حرف های تکراری و اتهامات واهی را چون همیشه پوچ و بی‌ارزش می‌داند و مسیر ایستادگی خود در حمایت از مظلومان منطقه و مبارزه با رژیم‌های جبار را ادامه خواهد داد.

بیانیه حاکیست: ایران اسلامی به خواست خداوند متعال و الطاف حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله‌العالی» و پاسداری رزمندگان سلحشور خود، سایه شوم گروه های تروریستی را از منطقه کم خواهد کرد و در راه دفاع از نظام اسلام، تجهیز و توانمند سازی در تمام عرصه‌های متعارف نظامی را حق خود می‌داند.

در این بیانیه آمده است: ملت مبارز و انقلابی ایران سیاست های خباثت‌آلود استکبار در منطقه‌ را عمیقا می‌شناسد و قاطعانه پاسخ خواهد داد. قدرت و موجودیت نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از کیان کشور که بر اساس مبانی اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به‌ وجود آمده، ادامه خواهد یافت و هیچ جریانی حق یاوه گویی و اتهام ‌زنی به این مجاهدان سرافراز را ندارد.

بیانیه ادامه یافته است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن سخنان تکراری و بی‌محتوای رئیس جمهور آمریکا از پاسخ قاطع مسئولان به این گستاخی‌ها تشکر می‌نماید و اعلام می‌دارد دولت دروغگو، فریبکار و بدعهد آمریکا در چشم مردم ایران و جهان دیگر جایگاه خود را از دست داده است و آمریکای امروز یک آمریکای منزوی است؛ موج گسترده بیداری ملت‌های مبارز، پرده تزویر و ستم این رژیم مستکبر را بیش از پیش کنار زده است و در باتلاقی که برای خودش ایجاد کرده، فرو خواهد رفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج