مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: روستاهای کندوله و کورتویج در منطقه دینور کرمانشاه دو تجربه موفق در حوزه توسعه بوم گردی و گردشگری روستایی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، همایش پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت روز روستا و عشایر با حضور امیر خسروانی مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری کرمانشاه و به همت فرمانداری صحنه (بخشداری دینور) در بخش دینور برگزار شد.

خسروانی هدف از برگزاری این همایش را ایجاد روحیه نشاط و ارتقای سلامت جسمانی و روانی و نیز تکریم همبستگی اجتماعی جامعه روستایی استان دانست و گفت: همه‌ی تلاش‌ها باید به سمت نهادینه کردن فرهنگ ورزش و سلامت روان در جامعه روستایی، در کنار تقویت بیشتر فرهنگ کار و تلاش همیشگی این جوامع باشد.

 وی در ادامه از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه زیرساخت‌های ورزشی در روستاها خبر داد و گفت: دولت تلاش‌های بسیاری درزمینهٔ سلامت و درمان روستاییان انجام داده است که از آن می‌توان به‌عنوان "انقلاب درمان" در حوزه روستایی یادکرد.

خسروانی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: با توجه به سابقه و قدمت تاریخی دینور و جاذبه‌های طبیعی بی‌شمار آن، این بخش از پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد اشتغال از طریق ایجاد صنایعی با مصرف کم آب، برخوردار است.

مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری کرمانشاه افزود: در این رابطه می‌توان به تجربه موفق همکاری دفتر روستایی در توسعه بوم گردی و گردشگری در منطقه کندوله و کورتویج اشاره کرد که حاصل کار، حضور و اسکان بیش از هزار گردشگر خارجی و داخلی در این روستاها بوده است.

این مقام مسئول روستایی استان در پایان اظهار داشت: این دفتر آمادگی پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای توسعه گردشگری و مشاغل خانگی و اشتغال روستایی را دارد.

این همایش در مسافت ۲ کیلومتر و با حضور بیش از دو هزار نفر از ساکنین روستاهای این بخش برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج