معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده به صورت ملی و استانی در آذرماه امسال برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید محنائی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری و ارتقای منزلت و جایگاه پژوهش و فنآوری، معرفی توانمندی های پژوهشی، فناوری، نوآوری، تشویق، تقویت و ایجاد انگیزه در اعضای هیات علمی و پژوهشگران و فناوران برگزار می شود.

به گفته وی، همچنین فراهم سازی زمینه ارتباط حوزه کاربرد، حوزه پژوهش و فناوری در جشنواره ملی و استانی و تجلیل از پژوهشگران و فنآوران برگزیده در هفته پژوهش و فنآوری از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی اظهار داشت: دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و واحدهای پژوهشی و حوزه های علمیه به ازاء هر کدام از گروه های هفت گانه (علوم پایه، فنی مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، هنر و علوم پزشکی) و همینطور وزارتخانه ها و سازمان های اجرائی حداکثر یک نفر عضو هیات علمی و محقق به عنوان پژوهشگر معرفی می نمایند.

محنائی تاکید کرد: دانشگاهیان، واحدهای پژوهشی، حوزه های علمیه، دستگاه های اجرائی، پارک های علم و فناوری و... باید از این فرصت استفاده نموده و ضمن مشارکت در جشنواره ملی در سطح استان نیز مشارکت نمایند.

وی یادآور شد: دانشگاه یاسوج به عنوان متولی امر راهنمائی های لازم را ارائه می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج