استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه توان و تلاشمان را به کار می‌بندیم تا طرح پایلویت اقتصادی شهرستان لنده به موفقیت اجرا و به سرانجام برسد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، قبل از ظهر امروز علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با رئیس بنیاد مستضعفان کشور دیدار کرد.

احمدی در این دیدار که مدیران بنیاد علوی و فرماندار لنده حضور داشتند، اظهار کرد: این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح است و با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا می‌شود، سبب محرومیت زدائی، ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و معیشتی مردم منطقه خواهد شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با قدردانی از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مدیریت بنیاد علوی به منظور قرار گرفتن شهرستان لنده به عنوان پایلوت محرومیت زدائی و طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در این استان، اظهار کرد: همه توان و تلاشمان را به کار می‌بندیم تا این طرح به موفقیت اجرا و به سرانجام برسد و گامی برای رفع محرومیت، توسعه و رشد دیگر مناطق و کل استان باشد.

احمدی با اشاره به اینکه، محرومیت و مشکلات در مناطق مختلف این استان زیاد بوده و انتظار این است که جزیره ای عمل نشود، اظهار داشت: از این فرصت استفاده می‌کنیم و همه توان، ظرفیت‌ها را بکار می‌بندیم و تمام فکر، اندیشه و دغدغه مان در استان این خواهد بود که با اراده و انگیزه پای کار برویم و این طرح را به کل استان تعمیم دهیم.

استاندار ابراز داشت: در شهرستان لنده علاوه بر اختصاص بودجه استانی، دستگاه‌های اجرائی استان با تمام توان بنیاد را برای پیشبرد تحقق این امر یاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: برای پیشبرد طرح مدیران مربوطه کهگیلویه وبویراحمد از قلعه گنج کرمان که یکی از این مناطق به عنوان پایلوت در کشور بوده، دیدن خواهند کرد تا از تجربیات و موفقیت این طرح استفاده کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور هم گفت: طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی شهرستان لنده به بنیاد علوی که زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است واگذار شده و با مدیریت این بنیاد به اجراء در خواهد آمد.

سعیدی کیا به مسئله اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و موضوع محرومیت زدائی که از برنامه‌ها و اهداف اصلی این بنیاد است، اشاره کرد و افزود: انتخاب شهرستان لنده به عنوان پایلوت گامی مهم برای توسعه این شهرستان در جهت محرومیت زدائی و رفع مشکلات معیشتی خود بود.

وی اظهار داشت: از آنجائی که دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با جدیت و به‌طور مداوم پیگیر اجرای این طرح است، ما هم به زودی با حضور مسئولین ارشد و کارشناسان این بنیاد با سفر به کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیران استانی در یاسوج برای بررسی فرآیند اجرای طرح جلسه ای برگزار خواهیم کرد.

سعیدی کیا اظهار داشت: در ادامه این سفر به شهرستان لنده بازدید خواهیم داشت و از نزدیک با مزیت‌ها آشنا خواهیم شد و نحوه آغاز و اجرای طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 رئیس بنیاد مستضعفان کشور یادآور شد: مهندس پزدان پرست به عنوان مدیریت کشوری، این طرح در شهرستان لنده را مدیریت خواهد کرد و مهندسین مشاور این بنیاد هم متناسب با مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری که در این شهرستان وجود دارد انتخاب و برنامه ریزی لازم را به عمل می‌آورند.

 به گفته سعیدی کیا، این طرح در قالب یک پروسه زمانی به مدت چهار سال انجام می‌شود و در این مدت برروی درآمد، اشتغال و معیشت مردم کار خواهد شد.

فرماندار شهرستان لنده در این نیز گفت: از زمانی که موضوع پایلوت اقتصادی شهرستان لنده مطرخ است، هم مردم و هم مسئولین مربوطه استان و شهرستان با آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و سرمایه گذاری این بنیاد لحظه شماری می‌کنند.

کریمی نژاد افزود: برای شروع به کار این بنیاد زمین و ساختمان آماده برای واگذاری و استقرار این شرکت فراهم شده است.

وی تصریح کرد: مزیت‌ها و فرصت‌ها هم در این شهرستان احصاء شده است که در اختیار بنیاد علوی و مشاورین این بنیاد قرار خواهد گرفت.

کریمی، کشاورزی، صنایع دستی، معادن و حوزه فرهنگی را بخش‌های مد نظر فعالیت حوزه بنیاد علوی در شهرستان لنده برشمرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج