مدیر امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به عدم اجرای طرح هادی از سوی بنیاد مسکن استان و ایجاد مشکلات زیرساختی برای عشایر حاجی آباد، از واگذاری چهار کانون عشایر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، منوچهر سالاری در نشست شورای عشایری شهرستان حاجی آباد اظهار داشت: 3 هزار و 467 خانوار برون کوچ و درون کوچ با تولید سالیانه یکهزار و 500 تن گوشت قرمز توسط عشایر استان تولید می‌شود.

مدیر امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: عشایر حاجی آباد دارای100 هزار رأس دام با تولید سالیانه 625 تن گوشت قرمز  و 120 تن شیر خام می‌باشد.

به گفته سالاری،  درسه سال اخیر برای رفع مشکلات قشر عشایر این شهرستان اقداماتی همچون  ایجاد  8 جایگاه سوخت فسیلی، توزیع بیش از 500تن نهاده دامی و خرید 20 تانکر آب، بهسازی 50 چشمه و آبشخور دام، لوله کشی به طول 400 کیلومتر انجام شده است.

وی با اشاره به واگذاری چهار کانون اسکان عشایر در شهرستان حاجی آباد ادامه داد: به دلیل عدم اجرای طرح هادی از سوی بنیاد مسکن استان و عدم ایجاد زیرساخت‌های آب و برق و خیابان کشی‌های مناسب، مرحله واگذاری این کانون‌ها  به عشایر با مشکل روبرو شده است.

مدیر امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در این رابطه از پرداخت تسهیلات تا سقف 10 میلیون تومان با سود 4 درصد بازپرداخت پنج ساله و پیگیری مشکلات عشایر خبرداد.

به گفته سالاری، عشایر شهرستان حاجی آباد عباسپورعمدتا در روستاهای فارغان،شمیل و جائین  ساکن هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج