ائمه‌ جمعه استان گلستان با اشاره به تهدیدات جدید آمریکا و ترامپ تاکید کردند: اگر سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دهند، باید اقدام متقابل انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام رضا کشیری امام جمعه کلاله ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اظهار داشت: دشمن برای خاموش کردن قیام و جلوگیری ازحرکت امام خمینی (ره)، وی را از کشور تبعید کرد.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید محراب اشرفی اصفهانی گفت: ترس از علمای دین که عزت آفرین برای جامعه و مردم هستند مورد کینه و دشمنی منافقان قرار گرفت، حمایت جانانه این روحانی عارف از امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی سبب شد؛ سازمان منافقین او را همانند مولایش امام علی (ع) در محراب عبادت، به شهادت برسانند. این شهادت‌ها روشنگری را در مردم بیشتر کرد و نفرین دائمی را برای آنها بوجود آورد.

امام‌جمعه کلاله به شهادت مردم بی‌گناه در گوشه و کنار اشاره کرد و گفت: امریکا در همه جنایت‌ها در یمن ، میانمار و غیره نقش دارد و سازمان ملل ساکت و بی‌توجه؛ هیچ اقدامی نمی‌کند. ترامپ یک دیوانه‌ای است که نمی‌توان به وی اعتماد کرد و امروز حامی نیروهای داعش در سوریه است و گاهی اقدام به نجات آنها می‌کند.

کشیری گفت: رئیس جمهور در مقابل ترامپ قاطعانه بایستد و در صورت رد برجام از سوی ترامپ بلافاصله دانشمندان را به فعالیت‌های هسته‌ای قبل از برجام برگرداند. سپاه نهادی مقدس است که مدافع مردم و نظام ماست، حافظ امنیت واستقلال و شرف کشور است و از مردم دفاع می‌کند، در مقابل تروریست‌ها مردانه ایستادند و سبب نجات مردم در منطقه شدند. ما مدافع دلیرمردان سپاه هستیم و اگر سپاه در لیست تروریست‌ها قرار دهند، باید اقدام متقابل انجام شود.

امام جمعه مینودشت: سپاه توطئه‌های آمریکا در منطقه را خنثی کرده است

خطبه‌های نمازجمعه

حجت‌الاسلام سید‌حسین حسینی امام‌جمعه مینودشت در خطبه‌های نمازجمعه این شهر گفت:  25 مهرماه مصادف است با سالروز پیوند اولیا و مربیان که در مدرسه یکسری فعالیت‌های از قبیل تعلیم و تربیت و آموزشی انجام می‌دهد که متاسفانه بعضی پدران نمی‌دانند که فرزند خود در کدام مدرسه تحصیل می‌کنند که نباید این گونه باشد سعی کنید در سال چندباری به مدرسه محل تحصیل فرزند خود سری بزنید و در جلسه انجمن اولیا شرکت کنید و پیوند مدرسه و خانه مستحکم تر باشد

مسائل پیش‌رو از رئیس جمهو امریکا

امام‌جمعه مینودشت در مسائل پیش‌رو از رئیس جمهو امریکا، افزود: ترامپ رئیس جمهور امریکا در سخنرانی خود که پیش‌بینی می‌شود می‌خواهد بدعهدی خود را در خصوص برجام اعلام کند که براساس بیانات مقام معظم رهبری امریکا بدعهد است. شاید ترامپ با این سر و صداها می‌خواهد موضوع جدیدی را اعلام کند و جا بندازد که آن هم ترویست خواندن سپاه است.

حسینی تصریح کرد: همه شکست‌های امریکا در سوریه و عراق از سمت سپاه بود و اگر سپاه به عنوان مستشار حضور داشت همه برنامه‌ریزی‌هایشان به هم نمی‌خورد که آنان این فکر را می‌کردند با گرفتن سوریه و عراق یک اسرائیل جدید در منطقه پایه‌گذاری خواهند کرد که این نقشه و برنامه‌ریزی آنان از بین رفت.

وی افزود: ما هم می‌توانیم همه نیروهای آمریکا را تروریست اعلام می‌کنیم که همانطور داعش را سرکوب کردیم آنها را هم سرکوب خواهیم کرد و از مردم امروز باید وحدت خود را حفظ کنند که دشمن سعی بر از بین بردن وحدت مردم را دارد و می‌خواهیم مردم در یک صف متحد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج