رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به توان علمی و دانش محوری کارآگاهان و مدرنیزه شدن تجهیزات آن از افزایش ۸۳ درصدی قدرت کشف علمی جرایم این پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ ستار خسروی با اعلام این خبر اظهار داشت: پلیس آگاهی در توان علمی و دانش محوری‌ها در کشف جرم در حال حاضر حرف اول را در سطح منطقه می‌زند.

و ی افزود: ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی در حوزه بیولوژیک، شیمی، فیزیک، خط و امضا و ادله الکترونیک و حرفه‌ای‌تر شدن بررسی صحنه‌های جرم که با تهیه تجهیزات جدید همراه بوده قدرت کشف علمی جرائم را تا 83 درصد افزایش داده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه امروزه 32 درصد جرایم قبل از وقوع شناسایی و خنثی می‌شود، خاطرنشان کرد: ما با تربیت کارآگاهان و کارشناسان توانمند توانسته‌ایم بیش از 85 درصد جرائم را در استان کشف کنیم و از حوزه پیشگیری به حوزه پیش بینی ورود پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه تحرکات مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار به شدت تحت کنترل ما قرار دارد و ما از تمام ظرفیت و توان خود در جهت پیشگیری و کشف جرایم استفاده می‌کنیم، گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 133 باند سرقت و 42 باند جرایم مختلف دیگر شناسایی و در استان منهدم شده است.

خسروی تصریح کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بالغ بر 65 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و 543 دستگاه خودرو توقیف و پرونده‌های بیش  از 500 میلیون تومان 31 درصد و پرونده‌های بیش از یکصد میلیون تومان 16 درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: در استان 18 طرح سراسری و منطقه‌ای اجرا شده که نتایج بسیار خوبی در تامین امنیت داشته و در مجموع کشفیات استان اصفهان 8/5 درصد رشد داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج