فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان، از دستگیری زنی که با معرفی خود به عنوان رمال و فالگیر در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به فریب مردم کرده و از یک نفر 100 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ حسین بساطی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری زن رمال و فالگیر از وی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد حدوداً دو ماه پیش شاکی در یکی از شبکه های اجتماعی با گروهی آشنا می شود و بعد از مدتی در این گروه با زنی که خود را رمال و فالگیر معرفی کرده ارتباط برقرار می کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: زن فالگیر با دادن وعده های پوچ، شاکی را فریب داده وبا سوء استفاده از سادگی وی بالغ بر 100 میلیون ریال کلاهبرداری می کند.

سرهنگ بساطی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت وی‍ژه نسبت به پیگیری موضوع اقدام و با بکار گیری یک سری کارهای علمی و تخصصی، سرانجام توانستند متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی نامبرده را در حال رمالی و دعا نویسی برای دو نفر دستگیر کردند.

رئیس پلیس گلپایگان در خصوص کلاهبرداری افراد رمال و فالگیر به مردم هشدار داد و گفت: افراد سودجو غالبا مسائل خرافاتی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند.

وی افزود: عموم شهروندان می‌توانند با کسب مهارت‌های زندگی و افزایش اعتماد به نفس، زندگی خود را مدیریت کرده و به این ترتیب زمینه بروز آسیب‌های ناشی از مشکلات فالگیری و رمالی را از بین ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج