مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) در شهر یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، رضا دهبانی‌پور در نشست هماهنگی برگزاری سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) در کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: سخنران این سوگواره آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان است و جمعی از شاعران استانی و کشوری نیز در آن حضور می‌یابند.

وی افزود: شاعران شرکت کننده در این سوگواره ملی در مورد فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی امام سجاد (ع) اقدام به سرودن شعر می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اهمیت و جایگاه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را یادآور شد و بیان کرد: کانون‌های مساجد استان با وجود کمبودها، مشکلات و محدودیت‌های چشمگیر تاکنون فعالیت‌های ارزنده‌ای در زمینه امور مذهبی و فرهنگی انجام داده‌اند.

دهبانی پور عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد به دلیل مفید و تأثیرگذار بودن باید بیش از پیش توسط متولیان استانی و کشوری حمایت شوند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آثار برگزیده سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) به همراه صاحبان آنها در کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در شهر بندرعباس شرکت می کنند.

حجت الاسلام رضا قاسمی اظهار داشت: اعضا و مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد حضور گسترده‌ای در سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 2 روایت شامل 12 و 25 محرم در مورد سالروز شهادت امام سجاد (ع) وجود دارد، افزود: نقش بسزای چهارمین امام شیعیان در کنار حضرت زینب (س) برای روشنگری نهضت عاشورا و واقعه کربلا انکارناپذیر است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تفاهم‌نامه همکاری بین این دبیرخانه و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان امضا شده است.

حجت الاسلام قاسمی عنوان کرد: هدف از چنین اقدامی مشارکت دادن هر چه بیشتر اعضا و مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه و بازسازی عتبات عالیات در شهرهای مختلف عراق و جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی در این راستاست.

وی ابراز داشت: جشنواره قرآنی «مدهامتان» 30 مهر سال جاری و با حضور اعضا و مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قرآنی کهگیلویه و بویراحمد در شهر یاسوج برگزار خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: رهبر معظم انقلاب 19 مهر سال 1390 در جمع طلاب و روحانیان استان خراسان شمالی مطالب و رهنمودهای مهمی در مورد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایراد فرمودند که بیانگر اثرگذاری آنهاست.

حجت الاسلام قاسمی اظهار داشت: مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد این توصیه‌های راهگشای رهبر معظم انقلاب را برای اعضا تبیین و تشریح کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج