معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در جلسه هماهنگی تشییع و تدفین شهدای گمنام اظهار داشت: استان قم پیش قراول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم در این جلسه با اشاره به مظلومیت رزمندگان و شهدای انقلاب اسلامی در دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی در شرایطی به وقوع پیوست که اکثر کشورهای دنیا در جبهه ی مخالف ایران قرار داشتند.

وی افزود: رهبری داهیانه ی امام خمینی (ره) و ایثار و ازخودگذشتگی ملت ایران از رموز پیروزی جمهوری اسلامی در برابر خصم بود.

احد جمالی با اشاره به 13 هزار شهید گمنام جنگ تحمیلی، 750 تن از این شهدا را متعلق به استان قم دانست و افزود: قم در برهه های مختلف نهضت اسلامی، جنگ تحمیلی و جبهه ی مقاومت پیش قراول بوده است.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی اظهار داشت: سپاه پاسداران خط قرمز نظام و حاکمیت جمهوری اسلامی است.

جمالی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه تداوم انقلاب اسلامی در گروه حفظ سپاه پاسداران است خاطرنشان کرد: ملت ایران همیشه در راه دفاع از آرمان های خود استوار بوده است.

مراسم تشییع هشت شهدای گمنام روز پنجشنبه 20/7/96 ساعت 9 صبح در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار خواهد شد.

مسیر تشییع سه شهید والامقام نیز از خیابان ارم به سمت مدرسه علمیه معصومیه خواهد بود و در این مکان تدفین خواهند شد.

همچنین دو شهید والامقام در دانشگاه پیام نور، دو شهید والامقام در شهر سلفچگان و یک شهید والامقام در آمادگاه شهید فراشاهی در روزهای بعد تدفین خواهند شد.