فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: هوشمندسازی اماکن انتظامی با ظرفیت های بومی از لوازم ارتقای امنیت است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سردار محمدرضا اسحاقی در دیدار با سردار مجید سلطانی مدیرعامل گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات بنیان ناجا با بیان اینکه گسترش دانش و مهارت تخصصی در نیروی انتظامی می‌تواند منجر به تسریع خدمت رسانی به شهروندان شود، اظهار داشت:‌ باور به تغییر و حرکت به سمت فناوری‌های نو باید در همه نهادها از جمله نیروی انتظامی جدی تلقی شود.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه خدمات پلیس و انتظارات مردم از پلیس باید بیشتر از گذشته به سمت فناوری بروند، گفت: استفاده از ظرفیت‌های فناوری می‌تواند به بلوغ هر سازمان و نهادی کمک کند.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت تصویری در سطح شهرها به کمک دوربین، افزود: این مسئله می‌تواند سرعت و دقت عمل پلیس را چندبرابر کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تجربه فضاهای مدرن و جدید نباید هراسی به همراه داشته باشد، اظهار کرد:‌ ساده‌سازی این فضاها امکان استفاده از آن‌ها را افزایش می‌دهد.

سردار اسحاقی مردم گیلان را صاحب زمینه‌ای فرهنگی و مردمی مدنیت پذیر دانست و افزود: تغییر نگرش در بخش فناوری زمینه‌ساز پیشرفت‌های چشمگیری در استان خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه سرعت تغییر و تحول در جوامع امروز بسیار زیاد است، تصریح کرد: پلیس باید با روش‌های نوین و دانش‌های به روز، اعتبار و اقتدارش را در جامعه حفظ کند.

وی صلابت را یکی از لازمه‌های اساسی در نیروی انتظامی برشمرد و بیان داشت: مجرمان نبای در جامعه حاشیه امن داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان گیلان کاربرد و اثر استفاده از فناوری‌های جدید را قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: هوشمندسازی اماکن انتظامی با ظرفیت های بومی از لازمه‌های ارتقای امنیت است.