استاندار لرستان در مراسم گرامی‌داشت هفته ناجا گفت: نیروی انتظامی قدرت قاطع و کوبنده نظام در برابر کسانی است که قصد ایجاد ناامنی در جامعه را دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، موسی خادمی در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی، ضمن گرامی‌داشت هفته ناجا گفت: وظایف نیروی انتظامی سنگین، گسترده و مهم است.

استاندار لرستان افزود: از موضوع حفظ نظم و امنیت به عنوان وظیفه اصلی و ذاتی آن تا برخی خدمات همچون ضابط قوه قضاییه و خدمات امدادی باعث شده اتصال این نیرو با عامه مردم گسترش پیدا کند و به صورت متمایزی با سایر نیروهای نظامی وجود آنان در میان مردم تاثیربخش و تعیین کننده باشد.

خادمی اظهار داشت: امروز امنیت به عنوان مهمترین وظیفه دولت‌ها بخش عمده آن خصوصا امنیت داخلی بر عهده نیروی انتظامی است. حوزه امنیت مهم بوده و از نعمت‌های هر جامعه محسوب می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه ارزش امنیت از زبان خداوند متعال به عنوان عبادت یاد شده است، اضافه کرد: انسان آفریده شده تا خداوند و نعمت‌های او را عبادت کند و کسانی عبادت می‌کنند که از امنیت اقتصادی برخوردار بوده و از فقر فاصله دارند.

وی جامعه‌ای که عاری از ترس و تهدید بوده و در آن امنیت برقرار باشد را یک جامعه امن و با آرامش دانست و گفت: نقش نیروی انتظامی در امنیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیت بیرونی بسیار مهم بوده و رسیدن به امنیت اقتصادی با نقش‌آفرینی نیروی انتظامی فراهم می‌شود.

استاندار لرستان فلسفه وجود نیروی انتظامی را برقراری امنیت عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این مقوله در استان با تلاش‌ و رشادت‌های نیروی انتظامی برقرار شده است.

وی تصریح کرد: دعوت ما از سرمایه‌گذاران و گردشگران برای ورود به استان به دلیل وجود امنیتی است که نیروی انتظامی و دیگر نیروهای نظامی و امنیتی کشور به ما و مردم هدیه داده‌اند.

خادمی اولین حلقه اتصال مردم با مجموعه حاکمیتی نظام را نیروی انتظامی عنوان کرد و در ادامه اظهار داشت: نیروی انتظامی مشت نظام، قدرت قاطع و کوبنده آن در برابر کسانی است که قصد ایجاد ناامنی و برهم زدن نظم در جامعه را دارند و از سویی دیگر به علت بیشترین ارتباط با مردم، آغوش گرمی برای امنیت و آسایش آنان هستند.

وی با اشاره به تجهیزات و امکانات نیروی انتظامی گفت: متاسفانه تجهیزات ساختمانی و رفاهیات آنان در مقایسه با دیگر استان‌های مشابه در سطح پایین‌تری است که باید تلاش کرد آنها را در جهت ایجاد امنیت، رفاه و آسایش مردم ارتقا داد.