مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در پاییز امسال بارندگی کم تر از حد نرمال خواهد بود و در واقع در استان خوزستان وضعیت خشکسالی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کوروش بهادری گفت: با توجه به بالا بودن شاخص‌های ناپایداری برای بعدازظهر پنجشنبه افزایش ابر، رگبار پراکنده، رعد و برق و بارش تگرگ در ارتفاعات و شمال استان خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین وزش باد برای خوزستان پیش‌بینی می‌شود، ولی احتمال برخاستن گرد و غبار وجود ندارد.

بهادری با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی کشور در خصوص میزان کم بارندگی در پاییز اذعان داشت: در استان خوزستان نیز طبق خروجی آخرین مدل‌های هواشناسی در پاییز امسال بارندگی کم تر از حد نرمال خواهد بود و در واقع در استان خوزستان وضعیت خشکسالی را شاهد خواهیم بود که در این زمینه به استاندار خوزستان و سایر دستگاه‌های اجرایی در خصوص نظارت و کنترل مصرف آب اطلاع‌رسانی شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به زمان شروع نخستین بارش‌ها در پاییز امسال اظهار کرد: معمولا در مهرماه بارش قابل توجهی در استان خوزستان وجود ندارد ولی در یکشنبه هفته آینده یک موج بارشی خفیف وارد استان می‌شود.

وی در پایان گفت: در شبانه‌روز گذشته آبادان با 39 درجه سانتی‌گراد و ایذه و تاراز با 13 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها