به همت سازمان بسیج سازندگی و بسیج جامعه پزشکی از 12 تا 14 مهر بیمارستان صحرائی در منطقه مزایجان استان فارس دائر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، سرهنگ پاسدار دکتر عبدالحمید اسماعیلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس امروز (5 مهر) در جمع خبرنگاران گفت: از  12 تا 14 مهر در منطقه کمتر برخوردار مزایجان بوانات با برپایی بیمارستان صحرایی، خدمت‌رسانی به بیماران انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اینکه مزایجان 20 هزار نفر جمعیت دارد، تصریح کرد: این بیمارستان صحرایی زمینه حضور و ارائه خدمات پزشکی در 15 رشته تخصصی را به مردم محروم منطقه فراهم می‌کند.

اسماعیلی محرومیت‌زدایی از دیگر وظایف بسیج سازندگی دانست و اظهار داشت: در طرح‌های محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات به 50 منطقه محروم در فارس با جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر را مد نظر داریم.

وی با اشاره به اینکه 400 پروژه محرومیت زدایی در فارس آغاز شده است، گفت: با طرح «جوادالائمه (ع)» 32 منطقه محروم در 18 شهرستان فارس و طرح «شهید اسکندری» در 15 محله شیراز برای محرومیت زدایی  اجرا می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به اینکه پنج گروه جهادی را در ایام اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام می شوند، اظهار داشت:290 پروژه طرح اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی را در فارس راه اندازی شده است و در صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی به هر نفر 300 میلیون ریال اعتبار اختصاص داده می شود و در سال گذشته 12 هزار و 450 شغل ایجاد کردیم و در سازمان تامین اجتماعی ثبت شدند.

در ادامه این نشست، فرخ بهارلویی مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکان فارس نیز گفت: بسیج جامعه پزشکی فعالیت خود را در قالب تیم‌های آموزشی و بهداشتی و درمانی انجام می‌دهد؛ این تیم‌ها هر هفته به مناطق محروم اعزام شده و خدماتی را ارائه می‌کنند.

به گفته وی، یکی از گام‌های بسیج جامعه پزشکان فارس، ایجاد بیمارستان صحرائی است که سالانه 2 بار در نقاط محروم فارس برپا می‌شود.

بهارلویی خاطرنشان کرد: در بیمارستان صحرائی منطقه مزایجان یکصد و بیست نیروی بسیجی شامل 58 متخصص و فوق تخصص، 8 پزشک عمومی و52 پیراپزشک و پرستار خدمات رایگانی به مردم ارائه می‌دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج