آیت‌الله ایمانی شهادت امام حسین(ع) را تابلوی زیبای ارزشهای الهی و انسانی دانست.

آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج در شیراز گفت: اساساً بصیرت و معرفت جامعه تشیع نسبت به سایر مجامع و جوامع اسلامی، مرهون جلسات عزاداری اباعبدالله(ع) است. 

وی تصریح کرد: اگر بصیرت دینی و بینش سیاسی مردم ایران را با دیگر کشورها مقایسه کنیم، ایران؛ مردمی کاملاً متفاوت دارد و علت اصلی اش این بینش و بصیرت جلسات مستمر اباعبدالله(ع) و مردمی که مستمع این گونه جلسات اند می باشد. 

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، بیان ارزشهای قیام عاشورا را در منابر، بسیار مهم دانست و گفت: شهادت امام حسین(ع) تابلوی زیبایی برای به نمایش گذاشتن ارزشهای والای الهی و انسانی شد. 

وی تأکید کرد: هرچه مبلغان در جلسات عزاداری اباعبدالله(ع) بیشتر به این ارزش ها تأکید کنند و آن را به زبان علمی و اقناعی برای مردم تشریح کنند، به معرفت افزایی جامعه بیشتر کمک می کنند. 

امام جمعه شیراز برتسلط مبلغ به معارف و ارزش ها تأکید کرد و اظهار داشت: مبلغ باید برنامه علمی برای ارائه مطالب به مخاطب خود داشته باشد؛ یعنی مطالب مورد نیاز جامعه با استدلال و اقناع به مردم گفته شود که اگر چنین شود، بصیرت و بینش، عملیاتی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در شیراز با تأکید بر اینکه مبلغین باید خود اهل مطالعه باشند؛ بیان داشت: اسلام، سیاست و دیانت را با هم دارد؛ پس نمی‌توان تفکیکی بین سیاست و دیانت قائل شویم و عده‌ای که می خواهند دین را در دایره فردی محدود کنند، بزرگ‌ترین خطر برای جامعه شیعی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج