مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از اجرای مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج ،مجتبی ورمقانی، اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان کردستان در نظر دارد از تاریخ یکم مهرماه به مدت 25 روز کاری نسبت به انجام واکسیناسیون سراسری جمعیت گاو و گوساله استان در مناطق پرخطر و واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی به صورت کاملاً رایگان اقدام کند.

وی افزود: در این راستا این اداره کل با تأمین واکسن موردنیاز و با بکارگیری تمامی اکیپ‌های مایه کوبی دامپزشکی بخش دولتی استان به تعداد 22 اکیپ عملیاتی، 60 هزار رأس دام سنگین (گاو و گوساله) استان را تحت پوشش واکسیناسیون قرار خواهد داد.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان ادامه داد: با توجه به اهمیت همکاری دامداران در اجرای صحیح و پوشش مناسب واکسیناسیون پیش بینی شده، جهت کنترل بروز بیماری از تمامی دامداران درخواست‌می شود با اکیپ‌های مایه کوب دامپزشکی اعزامی، همکاری لازم را به عمل آورند و از هرگونه خرید و جابجایی دام بدون اخذ گواهی بهداشتی حمل از دامپزشکی شهرستان خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه بیماری تب برفکی مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان مربوطه یا با سامانه شبانه روزی 1512 اطلاع دهید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج