استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت: براساس برآوردهای اولیه بارندگی شدید و سیل بیش از 50 میلیارد تومان به تاسیسات زیربنایی ،ابنیه ،راه ها و واحدهای مسکونی و تجاری در گیلان خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمد علی نجفی با بیان اینکه  آن دسته از منازلی که در این سیل از آسیب حداقلی برخوردار بودند از امکانات بنیاد مسکن بازسازی آنها صورت خواهد پذیرد افزود: مقرر گردید فرماندار و مدیران شهرستان با کمک مدیران استانی و معاونت هماهنگی امور عمرانی تعداد منازلی که در این حادثه به صورت کامل تخریب شدند و تعداد خانوارهایی که باید از تسهیلات خاص بهره گیرند مشخص کنند  تا شرایط لازم جهت بازسازی کامل منازل این عزیزان فراهم گردد.

استاندار گیلان برآورد خسارت اولیه مناطق سیل زده گیلان را بر اساس گزارش دستگاه ها تا کنون حداقل 50 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به آسیب های جدی وارد شده در برخی از خیابان ها ، پل ها و دیواره سازی ها این رقم می تواند خیلی فراتر باشد که پس از برآورد دقیق هزینه ها اعلام  خواهد شد.

نجفی  از در نظر گرفتن تسهیلات 5 میلیون تومانی برای خودروهای آسیب دیده در این سیل خبر داد و افزود: در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز وضعیت کارگاههای تولیدی آسیب دیده بررسی می شود تا از وام های قرض الحسنه و صندوق کارآفرینی امید و بخش های دیگر برای جبرای خسارت این واحدها استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها