استاندار اصفهان گفت: اصفهان آمادگی دارد که از مسئولان گردشگری کشور شیلی دعوت نماید که با همکاران خود در اصفهان ملاقات نمایند و در قدم بعدی ارتباطات گردشگری خود را توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار گیدو جیراردی نایب رئیس مجلس سنای شیلی و تعدادی از سناتورهای این کشور با بیان اینکه استان اصفهان یکی از بزرگترین استان های کشور است که بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت دارد، اظهار کرد: اصفهان در صنعت حرف اول را می زند و بیشترین صنایع بزرگ و استراتژیک کشور در این استان مستقر است و علیرغم کمبود آب و خشکسالی ، کشاورزی در اصفهان جایگاه ویژه ای دارد و پس از تهران بیشترین تعداد دانشگاه ها و دانشجویان در این استان مشغول به تحصیل هستند.

استاندار اصفهان یکی از خصوصیات بارز این استان را قدمت ۱۰ هزار ساله ی آن برشمرد و افزود: اصفهان در ۴ دوره پایتخت ایران بزرگ بوده است و هم اکنون نیز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است.

وی بیشترین شهرت اصفهان را به صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آن برشمرد و افزود: اصفهان شهر جهانی صنایع دستی است و یک سوم صنایع دستی جهان در این استان و این شهر تولید می شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه چشم انداز ورود سالانه یک میلیون گردشگر خارجی و ۱۰ میلیون گردشگر داخلی برای اصفهان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سرمایه گذاری های داخلی و خارجی قابل توجهی در بخش گردشگری در این استان صورت گرفته است و از سرمایه گذاران خارجی دعوت می کنیم که در این بخش سودآور حضور یابند.

وی با بیان اینکه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شیلی دارای فراز و نشیب هایی بوده است، گفت: پس از برجام مناسب ترین زمان برای ارتقای مناسبات فرهنگی سیاسی و اقتصادی است.

رسول زرگرپور افزود: این سفر می تواند در توسعه این رابطه موثر باشد و امیدواریم که هرچه زودتر شاهد ارتقای روابط سیاسی بین دو کشور باشیم.

استاندار اصفهان افزود: اصفهان آمادگی دارد که از مسئولان گردشگری کشور شیلی دعوت نماید که با همکاران خود در اصفهان ملاقات نمایند و در قدم بعدی ارتباطات گردشگری خود را توسعه دهیم.

وی از آمادگی استان برای برگزاری هفته ی فرهنگی در کشور شیلی خبر داد و گفت: هفته ی فرهنگی اصفهان در دیگر کشورها برگزار شده و در ارتباط بین ملت ها بسیار اثرگذار بوده است و ارتباط بین ملت ها باعث صلح بیشتر در دنیا خواهد شد.

زرگرپور با بیان اینکه مدیریت استان برای ارتقا و توسعه ی روابط با شیلی آمادگی کامل دارد، اظهار کرد: کشور شیلی هم امکانات خوبی دارد که ما می توانیم از آن استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج