دو سارق حرفه ای که اقدام به سرقت کیف از خودروهای بانوان می کردند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر و علاو بر کیف قاپی به بیش از یک میلیارد ریال سرقت از مغازه های قصابی نیز اقرار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ ستار خسروی در گفت و گویی اظهارکرد: در پی شکایت تعدادی از بانوان مبنی بر سرقت کیف دستی از داخل خودروی آن ها توسط دو ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکیان مشخص شد، دو ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت که یکی از آن ها از کلاه ایمنی استفاده کرده بود اقدام به سرقت کیف دستی شاکیان که در صندلی جلو قرار داده شده و شیشه درب خودرو  هم پایین بود کرده و متواری می شدند.

این مسوول عنوان کرد: پس از انجام تحقیقات گسترده و اقدامات ویژه علمی و تخصصی توسط تیم هایی از کارگاهان زبده پلیس آگاهی استان دو نفر سارق حرفه ای و سابقه دار طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود در شهر اصفهان دستگیر شدند.

این مسئول انتظامی از کشف تعدادی کیف و اموال مسروقه شامل گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و طلاجات از مخفیگاه سارقان خبر داد و گفت: متهمان 27 و 34 ساله دارای اعتیاد شدید به مواد مخدر و از مرتکبان تکرار جرم هستند.

وی با اشاره به دستگیری یک زن که متهمان را در منزل مسکونی خود مخفی کرده بود گفت:در ادامه تحقیقات صورت گرفته دو نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ خسروی اضافه کرد: با توجه به کشف اموال به سرقت رفته از چندین مغازه قصابی شامل ترازو و چرخ گوشت در مخفیگاه این سارقان، تحقیقات دوباره از آنان انجام که متهمان به ده ها فقره سرقت از مغازه های قصابی به ارزش یک میلیارد ریال اقرار کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان در توصیه ای به رانندگان خودروها گفت: رانندگان می بایست از قرار دادن کیف دستی و وسایل با ارزش خود در صندلی جلو هنگام تردد با خودرو خودداری کنند چرا که در صورت پائین بودن شیشه خودرو احتمال به سرقت رفتن آنها در پشت چراغ قرمز چهار راه ها توسط سارقان فرصت طلب بسیار زیاد است.

این مسوول با بیان اینکه اکثر مغازه های قصابی که توسط سارقان مورد دستبرد قرار گرفته بودند هنگام ترک صاحبان آنها برای صرف ناهار بوده عنوان کرد: توصیه ما به صاحبان صنوف مختلف این است که موقع صرف ناهار حتماً درب مغازه را به طور کامل ببندند و سعی کنند که درب آنها حتما سه قفل محکم داشته باشد و فقط به بستن درب شیشه سکوریت آن اکتفا نکنند، چرا که قفل درب ها شیشه سکوریت توسط سارقان حرفه ای قابل باز کردن هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج