معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت گفت: آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۳ ایستگاه آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم را نسبت به امداد رسانی و اطفای آتش در ۶۰ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر ۱۱۵۸ تماس شهروندان بوده که از این تعداد۶۰ عملیات اطفای آتش، پیشگیری از بروز حوادث و ارائه خدمات ایمنی صورت گرفت.

وی افزود: این عملیات ها با ۱۹۹ مرتبه خروج خودروهای اطفایی جهت پوشش ۲ مورد حریق منزل مسکونی، یک مورد حریق تجاری، ۳۸ مورد حریق علفزار و ضایعات، یک مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۸ مورد قفل درب و محبوس شدن در منزل مسکونی، خودرو و آسانسور، ۲ مورد گیر کردن حلقه انگشتری، یک مورد مشاهده دود از منزل مسکونی، یک مورد تصادف خودرو، یک مورد استشمام بوی سوختگی از مغازه طباخی، ۳ مورد استقرار خودرویی و ۲ مورد خدمات ایمنی بوده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی در پایان از تلاش های شبانه روزی آتش نشانان بواسطه عملیات های مکرر، نفس گیر و چندین ساعته تقدیر کرد و از شهروندان خواست تا با رعایت نکات ایمنی و توجه به امر پیشگیری از حوادث یاریگر آتش نشانان شهرشان باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج