رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در حال حاضر جزو دانشگاه‌های تیپ یک کشوری است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا بیگلری ظهر پنجشنبه در مراسم روز پزشک گفت: باید اخلاق حرفه‌ای در جامعه مورد توجه قرار گیرد و در هر حرفه‌ای افرادی وجود دارند که آسیب‌زا هستند. 

وی اظهار کرد: در هیچ حیطه‌ای بعد از انقلاب اسلامی به اندازه حوزه پزشکی، کشور پیشرفت نداشته و توفیقات خوبی در حوزه پزشکی کشور ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در گذسته از  هزار تولد، ۱۱۰ نوزاد فوت می کرد ولی امروز در استان زنجان به ۹.۹ در یک هزار رسیده و  ‌در مجموع در هیچ حیطه‌ای بعد از انقلاب اسلامی به اندازه حیطه پزشکی به استانداردهای جهانی نزدیک نشده‌ایم.

بیگلری افزود: طی چهار سال آینده اشتباهات و مشکلاتی که بود تصحیح شود و نمی‌توان در اهداف مورد نظر موفق شد جز اینکه به یک موفقیت همگانی فکر کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در مجموع در هیچ حیطه‌ای بعد از انقلاب اسلامی به اندازه حیطه پزشکی به استانداردهای جهانی نزدیک نشده‌ایم و  باید در کارها ایثار و از خودگذشتگی داشته باشیم. 

وس تصریح کرد: با ابلاغ سیاست های نظام تحول سلامت توسط مقام معظم رهبری از بهار سال ۹۳ تاکنون تحولات خوبی در حوزه سلامت در کشور و استان زنجان ایجاد شده و دستاوردهای خوبی در این زمینه به دست آمده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح نظام سلامت در استان زنجان، افزود: این طرح تاکنون در استان زنجان به خوبی اجراشده است.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در حال حاضر جزو دانشگاه‌های تیپ یک کشوری بوده و این امر یک افتخار بزرگ برای جامعه پزشکی استان زنجان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تأکید کرد: خوشبختانه با اجرای طرح نظام سلامت رضایتمندی مردم از نظام درمان و پزشکی بسیار افزایش‌یافته و دریافتی مردم از جیب بسیار کم شده است.

وی اظهار کرد: در کشور پزشکان خارجی  و هندی بیماران را مداوا می کردند و تعداد پزشکان ایرانی خیلی کم بود و امروز امید به زندگی به ۷۴ سال رسیده و یک پزشک پاکستانی یا هندی در بیمارستان‌های ما مشغول به کار نیستند ولی در گذشته این طور بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج