معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یکی از عمده‌ترین پروژه‌های در حال انجام در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تدوین نیم‌رخ سلامت استان یا تدوین سند جامع سلامت استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، الماسی با اشاره به بالا بودن سطح آمار برخی از آسیب‌های اجتماعی در استان کرمانشاه، گفت: برای انجام هرگونه برنامه‌ریزی و مداخله به‌قصد چاره‌جویی و درمان در امور مربوط به آسیب‌های اجتماعی چون طلاق، اعتیاد، بیکاری، خودکشی، ایدز و … قبل از هر کار بایستی به شناسایی واقعی وضعیت موجود بپردازیم.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که نقص در آمار و کاستی منابع اطلاعاتی علمی، مختص به استان ما نبوده و کم‌وبیش مسئله و معضلی کشوری است، گفت: در پاسخ به این نیاز، مرکز تحقیقات سلامت کشور تصمیم گرفته در راستای تکمیل طرح تحول سلامت و اجرای طرح تدوین سند جامع سلامت استانی‌، این مأموریت مهم به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محول شود.

الماسی گفت: سند جامع سلامت استان کرمانشاه، در حقیقت به‌منزله ترسیم سیمای کلی سلامت در استان است که برای طراحی و تدوین و اجرای موفق آن، علاوه بر ظرفیت‌ها و دانش کارشناسی موجود در دانشگاه علوم پزشکی، می‌بایست از بنیه کارشناسی و توان فکری و اجرایی سایر ادارات، نهادها و نمایندگان مردم در قالب سمن‌ها نیز استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج