استاندار بوشهر گفت: امسال اعتبارات طرح‌های آبخیزداری استان بوشهر با افزایش ۱۶ برابری به ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی سالاری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه منابع آبی با کمبودهایی روبرو است که اجرای طرح‌های آب‌خیزداری و آب‌خوان‌داری در استان ضروری است.

وی بر لزوم تسریع در اجرای طرح‌های آبخیزداری استان بوشهر تاکید کرد و ادامه داد: در بالا دست اراضی کشاورزی مناطق مختلف استان بوشهر باید طرح‌های آبخیزداری اجرایی شود.

استاندار بوشهر اعتبارات سال گذشته طرح‌های آبخیزداری استان بوشهر را هشت میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: امسال این اعتبارات با افزایش ۱۶ برابری به ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: در نقاطی که دشت‌ها و چاه مزرعه با کاهش شدید آب مواجه است باید طرح‌های آبخیزداری اجرایی شود تا شاهد بهبود وضعیت آب در این مناطق باشیم.

سالاری از تامین ۶۰ درصد اعتبارات طرح‌های آبخیزداری سازمان جنگل‌ها و مراتع و ۴۰ درصد از محل اعتبارات استانی خبر داد و اضافه کرد: این مهم در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان جنگل‌ها و مراتع با اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اجرا می‌شود.

وی در ادامه به ضرورت استفاده بهینه از برق اشاره کرد و گفت: اعتبارات مناسبی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های برق‌رسانی استان بوشهر اختصاص یافته است و باید اقدامات لازم برای مصرف بهینه برق نیز انجام شود.

استاندار بوشهر با اشاره به تاکید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر اجرای طرح‌های نیروگاه خورشیدی در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها باید در احداث این نیروگاه‌ها مشارکت داشته باشند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج