مدیر مخابرات منطقه اصفهان به خصوصی سازی مخابرات اشاره نمود و گفت: مخابرات هم درسال 89 پا به عرصه واگذاری اینترنت گذاشت و با توجه به رقابت ها باتلاش همه همکاران بویژه کارکنان 2020 توانستیم به اهدافمان که همانا پاسخگویی دقیق است برسیم .

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، حیدری زاده اظهار داشت: شما کارکنان 2020 می توانید با پاسخگویی تان سرنوشت یک نفر را عوض کنید هرچند که ما هم باید بتوانیم کیفیت سرویس را بالا ببریم زیرا مشتری ما حق دارد پولی که می دهد سرویس خوب هم بگیرد.

ناصرمشایخی معاون تجاری هم در این آیین گفت : حدود 10 شرکت ارایه دهنده اینترنت  PAP تا قبل از خصوصی سازی مخابرات ارایه دهنده اینترنت خانگی بودند که با ورود مخابرات فعالیت انحصاری آنان دگرگون شد ولذااگر ما میخواهیم در این بازار خدمات خوبی داشته باشیم جز با کیفیت و پشتیبانی بالا نمی توانیم رقابت کنیم و مشتریان را جذب نماییم .

معاون تجاری مخابرات منطقه اصفهان افزود : در حال حاضر 560 هزار مشترک دراستان  داریم که این نشانگر فعالیت خوب وتلاش شبانه روزی کارکنان و مسئولین 2020 است .

مشایخی اظهارداشت : هرچقدر شمابهتر و تخصصی تر پاسخگوی مشرکین باشید ، رضایت آنان بیشتر می شود پس نقش شما در دراین مرکز بی بدیل و حفظ مشتریان به عهده شماست .

در این مراسم کیک ششمین سال راه اندازی 2020 توسط مسئولین بریده شد ودر پایان از 9 تن از سرپرستان کال سنتر نیز با هدایایی تقدیر شد .

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج