عضو کمیسیون حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی رشت گفت: مسئولیت مباحث ترافیکی بر عهده راهنمایی و رانندگی است اما متاسفانه شرایط به سمتی درجریان است که دررشت مسئولیت ترافیکی را جزو وظایف شهرداری میدانند واین موضوع صحیح نیست

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، عضو کمیسیون حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی رشت گفت:مسئولیت مباحث ترافیکی بر عهده راهنمایی و رانندگی است اما متاسفانه شرایط به سمتی درجریان است که دررشت مسئولیت ترافیکی را جزو وظایف شهرداری میدانند واین موضوع صحیح نیست.

 محمدحسین واثق کارگرنیا بااشاره به اینکه راهنمایی ورانندگی در اکثرچهارراههای شهررشت توسط سربازان وافرادغیرمتخصص مدیریت میشود تصریح کرد:در خصوص مرکز کنترل ترافیک شهر باید یکسری زیر ساخت توسط شهرداری رشت فراهم میشد واینکارصورت گرفته اما متاسفانه راهنمایی ورانندگی در این خصوص همراهی لازم را ندارد.

واثق کارگرنیا افزود:مرکز کنترل ترافیک یک امتیاز برای راهنمایی ورانندگی محسوب میشود ودرحالیکه شهرداری رشت هزینه های هنگفتی جهت راه اندازی این مرکز هزینه کرده است متاسفانه راهنمایی ورانندگی در گرفتن گذرواژه مربوط به دوربینهای ثبت تخلف اقدام نمیکند واین موضوع موجب تاخیر در بهره برداری از مرکز کنترل ترافیک رشت شده است.

کارگرنیا با اعلام اینکه باید این موضوع بایدبه استاندار اطلاع داده شود تصریح کرد:باید در مقابل این کم کاریها برخورد قاطعانه صورت بگیرد.

عضو کمیسیون حمل ونقل وترافیک شورای رشت در خصوص وضعیت نامطلوب خیابان شریعتی نیز خاطر نشان کرد:مدتی است این خیابان هرروز دستخوش تغییرات ظاهری وبی مورد است .

کارگرنیا افزود:یک روز سطح خیابان را گلدان میگذارند وروز دیگر گلدانها را جمع آوری وکاتر قرار میدهند .

وی بااعلام اینکه این اقدامات غیرقابل توجیه است گفت:باید این موضوع بررسی واز تکرار آن جلوگیری شود.

این عضو کمیسیون حمل ونقل وترافیک شورای رشت درخصوص توزیع ناعادلانه خدمات شهرداری رشت در برخی از محلات تصریح کرد:برخی از درخواستها به جهت ارتباطات در شهرداری رشت در حال انجام است واین موضوع موجب انتقاد شهروندان نسبت به شورا وشهرداری شده است.

کارگرنیا افزود:اجرای آسفالت در برخی از محلات موجب اعتراض ساکنین مناطقی شده که محلات مورد سکونتشان سالهاست فاقد آسفالت می باشند وامیدوارم در ارائه خدمات به شهروندان تلاش نموده وشائبه ها برطرف شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج