طی نشستی با حضور استاندار کرمانشاه و رئیس بنیاد مستضعفان و جمعی از مسوولین روند اجرایی پروژه‌های در حال اجرا در استان کرمانشاه از سوی بنیاد مستضعفان موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، کارخانه ساخت قوطی اولین پروژه‌ای که مورد بازدید قرار گرفت. این پروژه بااعتباری بالغ‌بر 60 میلیارد دلار ارزی و 60 میلیارد تومان در حال ساخت است.

اشتغال‌زایی این کارخانه 140 نفر به‌صورت مستقیم خواهد بود که کل تجهیزات این کارخانه از کشور آلمان به ایران ارسال‌شده و پیش‌بینی می‌شود که در دهه فجر تولید آزمایشی این کارخانه آغاز به فعالیت کند.

 همچنین احداث مجتمع گاوداری سه هزار رأسی مولد ماهیدشت پروژه بعدی بود که مورد بازدید قرار گرفت. کل اعتبار این طرح حدود 60 میلیارد تومان است که 40 میلیارد تومان آن از محل صندوق توسعه ملی با همکاری و مشارکت بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد و تاکنون 40 درصد این تسهیلات به مبلغ 8 میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

ظرفیت تولید این مجتمع عظیم 100 تن شیر روزانه خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود فاز اول آن تا آبان ماه به بهره داری برسد.

اشتغال‌زایی این طرح 130 نفر به‌صورت مستقیم و 2 هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم خواهد بود.

شایان‌ذکر است کل رأس این مجتمع 6 هزار رأس گاو شیری خواهد بود.

مجتمع تجاری اداری و مسکونی طاق‌بستان (جنب هتل پارسیان کرمانشاه) دیگر پروژه‌ای بود که مورد بازید استاندار کرمانشاه، رئیس بنیاد مستضعفان و هیئت همراه قرار گرفت.

این مجتمع با 112 هزار متر زیربنا و با سرمایه‌گذاری 80 میلیارد تومان در پایان سال 1398 به بهره‌برداری خواهد رسید.

اجرای سالن چندمنظوره هتل پارسیان آخرین پروژه‌ای بود که مورد بازدید قرار گرفت.

این سالن با داشتن 13 هزار مترمربع ظرفیت 300 پارکینگ را خواهد داشت و ظرفیت سالن به‌صورت اسمی 1200 نفر خواهد بود.

این سالن با سرمایه‌گذاری 25 میلیارد تومان که دارای رستوران تابستانه خواهد بود اواخر تابستان امسال به بهره داری خواهد رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج