معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۰۰ کلینیک ویژه پزشکی در کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حاجی آقاجانی ظهر یکشنبه در مراسم بهره برداری از نخستین سامانه نظام ارجاع الکترونیک سلامت در علی‌آبادکتول اظهار کرد: در دولت گذشته نظام ارجاع سلامت در سطح یک و دو در دو استان فارس و مازندران شکل گرفت اما در اجرا موفق نبود.

وی با یادآوری اینکه نظام ارجاع الکترونیک سلامت هم اکنون در استان گلستان به شکل کامل به اجرا در آمده است، افزود: در حال حاضر در همه مراکز بهداشت روستایی کشور، پزشک خانواده و مراقب سلامت حضور دارند و کلینیک‎ های تخصصی را راه اندازی کرده ایم.

بهره برداری از ۲۰۰ کلینیک ویژه

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بهره برداری و افتتاح ۲۰۰ کلینیک ویژه در کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۷۰۰ کلینیک تخصصی در آستانه بهره برداری است.

وی از بستر الکترونیک به عنوان حلقه واسط اجرای سطح دو نظام ارجاع نام برد و خاطرنشان کرد: توسعه بیمارستان ها برای اجرای سطح سه نظام ارجاع الکترونیک سلامت نیاز است.

آقاجانی اضافه کرد: مدیریت هزینه و مدیریت بیماری ها دو هدف اصلی از اجرای نظام ارجاع الکترونیک سلامت است.

به گفته وی کشور نیازمند اجرای نظام مدیریت بیماری هاست و با منابع محدود اجرای نظام ارجاع الکترونیک سلامت بهترین گزینه برای رسیدن به این اهداف است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد:  نظام ارجاع در ۱۰ دانشگاه کشور در حال شکل‌ گیری است و به دنبال این هستیم که این طرح را به همه شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر و جامعه روستایی‎ و عشایری توسعه دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج