وحید طالب پور عضو هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ازاد انزلی از رشد 25 درصدی صدور مجوزهای اقتصادی منطقه طی چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از بندر انزلی، مهندس وحید طالب پور عضو هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان از رشد 25 درصدی صدور مجوزهای اقتصادی منطقه طی چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

وی در خصوص عملکرد این شاخص اقتصادی اظهار داشت: طی چهار ماهه نخست سال جاری تعداد 750 فقره مجوز فعالیت اقتصادی برای سرمایه گذاران منطقه صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تعداد 602 فقره شاهد افزایش 25 درصدی آن بوده ایم که این امر نشان از استقبال و رغبت سرمایه گذاران به حضور و مشارکت در انجام فعالیت های اقتصادی در منطقه دارد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه حوزه فعالیت مجوزهای صادره از سوی این معاونت در زمینه های بازرگانی، خدماتی، فنی-مهندسی، تولیدی و تجاری(خرده فروشی) است گفت: ارائه مزایا و معافیت های قانونی فعالیت اقتصادی در منطقه، بهبود فضای کسب و کار ، بازنگری و مهندسی مجدد در صدور مجوزهای فعالیت و سرمایه گذاری از مهمترین دلایل افزایش استقبال سرمایه گذاران و تجار به فعالیت بیشتر در این منطقه شده است.

مهندس طالب پور اضافه کرد: علاوه بر مزایا و معافیت های قانونی که از سوی این سازمان اعمال می شود، فعالین اقتصادی منطقه آزاد انزلی با مجوزهای صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان برای توسعه فعالیت اقدام به دریافت تسهیلات از شعب بانک می کنند و براساس سوابق مالی و عملکرد خود می توانند از مزایای کارت بازرگانی منطقه نیز بهره مند شوند.

به گزارش موج، اعطای معافیت مالیاتی۲۰ساله به فعالین اقتصادی منطقه، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد، امکان فعالیت بانکها و شرکتهای بیمه داخلی با همکاری شرکتها و بانکهای بین المللی در عرصه های حمایت و تضمین فعالیت های سرمایه گذاری در این منطقه، بهمراه معافیت تولیدکنندگان از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه در محدوده منطقه از مهمترین مزایای قانونی فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج