معاون استاندار گلستان به توسعه‎نگری در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: در استان گلستان در این راستا ۲۰ برنامه را در اولویت کار خود قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‎اصغر طهماسبی صبح امروز در نخستین همایش کشوری تجارب برگزیده حوزه بهداشت در گرگان به توسعه‎نگری در حوزه بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: در استان گلستان در این راستا 20 برنامه را در اولویت کار خود قرار دادیم.

وی تصریح کرد: از این میزان 4 برنامه ما در استان گلستان در حوزه سلامت و امنیت غذایی است و اعتقاد داریم که باید به آن توجه شود. اگر توسعه‎نگری در جامعه حاکم نشود بسیاری از مشکلات به سراغ ما می‎آید.

طهماسبی افزود: مقام معظم رهبری به معضلات اجتماعی در سال‎های گذشته تاکید زیادی دارند و حل معضلات اجتماعی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: براساس آمار 11 میلیون ایرانی حاشیه‎نشین هستند  و مردم این نقاط با فقر و عدم بهداشت رو به رو هستند که باید به آنها توجه کنیم.

طهماسبی طرح تحول سلامت را انقلابی دیگر در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: خدمات خوبی در حوزه سلامت به مردم عرضه شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت سبب کاهش هزینه‎های درمان و بهداشت شده، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گلستان خدمات خوبی در حوزه پیشگیری، درمان و آموزش در جامعه و کاهش آسیب‎ها داشته است. توسعه سلامت باید با همت همه اتفاق بیفتد و باید در این مسیر بخش خصوصی و دولتی با یکدیگر هماهنگ عمل کنند و نقش خود را مشخص کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج