در اولین روز دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) زنان شیراز به تکریم مادر حضرت احمد بن موسی(ع) رفته و از بقعه این بانو تا حرم فرزندش را پیاده‌روی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، روز سه‌شنبه 3 مرداد همزمان با آغاز دهه کرامت و سالروز میلاد کریمه اهل‌بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س)، زنان شیراز ساعت 9 صبح در کنار بقعه مبارک مادر حضرت احمد بن موسی(ع) تجمع کرده و از آنجا به حرم فرزندش حضرت شاهچراغ(ع) می‌روند.

گلباران ضریح مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به همراه جشن روز دختر و میلاد حضرت معصومه (س) از دیگر برنامه‌های این روز است. جشن روز دختر با مولودی خوانی مداحان و خادمان حضرت شاهچراغ(ع) با حضور دختران و بانوان شیرازی در حرم مطهر برگزار می‌شود.

مادر حضرت شاهچراغ(ع) مشهور به «امّ احمد»، مادر بعضی از فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع) بوده‌اند و ایشان داناترین، پرهیزگارترین و گرامی‌ترین زنان در نزد آن حضرت بودند و حضرت اسرار خود را به وی می‌گفتند و امانتشان را نزد وی به ودیعه می‌گذاشتند.

بقعه مادر حضرت شاهچراغ(ع) در خیابان فرهنگ شیراز، کوچه مسجد باقرآباد قرار دارد و مقبره این بزرگوار برخلاف شکوه صحن و بارگاه احمد بن موسی شاهچراغ(ع) در اتاقی بسیار کوچک و محقر واقع شده است.

همچنین روز زیارتی «امّ احمد»، روزهای سه‌شنبه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج