جلسه هم‌اندیشی شهردار کرمانشاه با معاون دادستان و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه و با حضور نیک کردار معاون عمرانی استاندار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، این جلسه به‌منظور بررسی و تبادل‌نظر در خصوص معضلات اجتماعی و آگاه‌سازی شهروندان نسبت به حقوق شهروندی خود برگزار و راهکارهایی در خصوص حل برخی مسائل که شهرداری، دستگاه‌هایی امنیتی، قضایی و انتظامی می‌توانند با کمک هم به رفع آن اقدام کنند ارائه گردید.

کرمی معاون دادستان کرمانشاه با تقدیر از زحمات، تلاش‌ها و همکاری شهرداری کرمانشاه خصوصاً مهندس آرش رضایی شهردار با دستگاه قضایی برخی مسائل را در رابطه با امنیت پارک‌ها و فضاهای سبز عنوان نمود و گفت: احساس امنیت باید در مردم و شهروندان ایجاد گردد و ایجاد این حس نیازمند فرهنگ‌سازی است چراکه شهر ما سالیان سال است بیمار شده و اگر درمان نگردد خود ما مسئولین را هم گرفتار خواهد کرد.

وی افزود: شهردار باید نقش کدخدایی در شهر داشته و در تمام امور شهر فعال باشد و قطعاً نقش شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مفید خواهد بود چراکه همکاری شهرداری با دستگاه قضا خصوصاً در رابطه با تأمین امنیت پارک‌ها و فراهم آوردن امکانات مناسب تفریحی برای شهروندان منجر به کاهش بسیاری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی خواهد گردید، البته تلاش‌ها و زحمات شهردار کرمانشاه در کاهش جرائم در سطح شهر ستودنی و قابل‌تقدیر است.

در پایان معاون دادستان کرمانشاه نکاتی را در خصوص تأمین امنیت، امکانات موردنیاز و ساخت پارک‌ها بیان کرد.

نیک کردار معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در این نشست گفت: برای ساختن یک شهر بافرهنگ باید درزمینهٔ شهروندمداری و حقوق شهروندی تلاش کرد. مجموعه شهرداری باید بر تمام مسائل اقتصاد شهر، ایمنی، سلامت، روان بودن ترافیک، سرسبزی و زیبایی‌های شهر جامعیت داشته باشد، شهروند باید احساس کند درجایی زندگی می‌کند که در آرامش و آسایش است چراکه این مردم لایق همه‌چیزهای خوب هستند.

وی افزود: خوشبختانه نگاه رضایی شهردار محترم یک نگاه برنامه‌ریز محور است و در این زمینه خوب کار می‌کند امیدوارم شورای پنجم هم سلیقه‌اش بر ابقاء ایشان باشد.

نیک کردار در پایان گفت: اعتباراتی از استانداری برای شهرداری‌های استان جهت ارائه خدمات بهتر به مردم در نظر گرفته‌شده و در مرحله اول مبلغ 250 میلیارد ریال برای شهرداری کرمانشاه جهت 6 پروژه مهم آن اختصاص داده‌شده است.

رضایی شهردار کرمانشاه هم در این نشست گفت: از دادستانی و دستگاه قضایی که شرایطی را فراهم نموده تعامل خوبی بین شهرداری و سیستم قضایی برقرار گردد تشکر می‌کنم و همین حضور در این جلسه باعث می‌شود شهرداری با اطمینان و کاهش دغدغه بتواند کارها و خدمات بهتری را به شهروندان ارائه کند.

رضایی افزود: شهرداری کرمانشاه آمادگی کامل دارد که با همکاری با دستگاه قضایی و انتظامی نسبت به فراهم آوردن شرایط بهتر زندگی و ارائه خدمات مناسب‌تر به شهروندان اقدام کند و در راستای کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی گام بردارد، خوشبختانه دستگاه قضایی نیز به اهمیت این تعامل پی برده و در رفع موانع خدمت‌رسانی به شهروندان توسط شهرداری کمک‌های قابل‌توجهی داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج