مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از ثابت ماندن تعرفه مصرف گاز طبیعی نسبت به سال 94خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، ظهیری در این خصوص گفت: با توجه به میزان مصرف در فصول مختلف، شرکت ملی گاز ایران سال را به دو فصل گرم و سرد تقسیم کرده است. در فصل گرم که از 15 فروردین تا 15آبان می باشد،نرخ گاز بها برای هر متر مکعب از 1081 ریال تا 4301 ریال محاسبه می شود ولی در فصل سرد که از 16 آبان تا 14 فروردین سال بعد را شامل می شود، قیمت هر متر مکعب گاز بصورت پلکانی بر اساس میزان مصرف تعیین می شود که حداقل آن از 414 ریال برای دامنه کم مصرف شروع و برای دامنه مصرفی بالای  1200 متر مکعب قیمت به 4830 ریال می رسد.

وی افزود: در سال گذشته در فصل گرم تغییراتی ایجاد شد و دامنه آن از اول فروردین تا آخر آبان (8 ماه) تعیین شد که این موضوع در سال جاری اصلاح شد  یعنی هم بلحاظ دوره زمانی که از 15 فروردین تا 15 آبان و هم از نظر محاسبه گاز بها که قیمت بصورت پلکانی تعیین شد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به مطالب منتشره در برخی از سایت ها در خصوص افزایش گاز بها گفت: با توجه به توضیحات ارائه شده گاز بها در مقایسه با سال 94 هیچ افزایشی نداشته است و این میزان در مقایسه با سایر حامل های انرژی از جمله برق و نفت در یک حجم مساوی بسیار ارزانتر است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون این شرکت بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان از مشترکین طلب دارد گفت: از مشترکین عزیز عاجزانه درخواست داریم بجهت ارائه خدمات هر چه بهتر هزینه گاز خود را بموقع پرداخت نمایند.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان از مشترکین خواست تا با استفاده مناسب و منطقی از گاز، نکات ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات استاندارد استفاده نمایند تا بتوانند بخوبی از این انرژی پاک بهره مند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج