سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی گفت: برای سلامت اجتماعی عفاف و حجاب نیاز است و باید از راه غیربخشنامه، در مورد عفاف و حجاب دست به کار شد و باید هم‎افزایی وجود داشته باشد تا بتوانیم به سمت وضعیت مطلوب پیش برویم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام سیدمهدی سیدمحمدی صبح امروز در همایش بهزیستی، حجاب، مسئولیت اجتماعی که در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت موجود آن چیزی نیست که در خور شان نظام جمهوری اسلامی باشد.

سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی تصریح کرد: برای سلامت اجتماعی عفاف و حجاب نیاز است و اگر جامعه یکپارچه نسبت به یک‌سری از مسائل عکس‌العمل نشان دهند به برخی اصول پایبند هستند و نشان دهند که موضوعاتی یک نیاز در جامعه است و بسیاری از مشکلات در جامعه شکل نمی‎گیرد. ما جامعه‎ای با ضوابط هستیم و نمی‎توانیم از برخی از شاخص‎ها عبور کنیم.

سید محمدی با بیان اینکه باید از راه غیربخشنامه، در مورد عفاف و حجاب دست به‌کار شد، افزود: باید هم‎افزایی وجود داشته باشد تا بتوانیم به سمت وضعیت مطلوب پیش برویم.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان هم در این همایش اظهار داشت: تمام تحولات اجتماعی و فرهنگی دروازه مدارس و مهدهای کودک بوده است. این تصور را دور کنیم که عفاف و حجاب صرفا حجاب ظاهری بانوان است و این مهم تنها یک مصداق از عفاف و حجاب است.

عبدالرضا چراغعلی با بیان اینکه فردی که عفاف و حجاب درونی داشته باشد به وظایف سازمانی خود توجه دارد و کار اداری خود را درست انجام می‎دهد، تاکید کرد: حضور مهدهای کودک و مدارس در مقطع ابتدایی یک فرصتی برای آموزش به‌شمار می‎رود. امید داریم بتوانیم مطابق مصادیق قانون اساسی که مکرر یاد شده و تاکیدات دینی که داشتیم، جامعه‎ای رو به جلو و رو به رشد داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج