مدیرکل بهزیستی استان گلستان گفت: با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، ۷ مرکز مشاوره را در هفته بهزیستی افتتاح خواهیم کرد و در کنار ۷۰ مرکز مشاوره این مراکز فعال می‎شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم غفاری پیش از ظهر امروز در همایش بهزیستی، حجاب، مسئولیت اجتماعی که در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: 24 تا 30 تیر ماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده و سازمان بهزیستی برنامه‎های مختلفی در طی سال دارد و در این هفته خود را ملزم می‎داند اقدامات خود را بیان کند تا جامعه شاهد تلاش‎ها و اقدامات همکاران سخت‎کوش بهزیستی باشد.

وی تصریح کرد: کار در سازمان بهزیستی پراسترس و سخت است و مقام معظم رهبری از وظیفه سخت بهزیستی قدردانی کرده است و انصافا به این گونه نیز است.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: در هفته بهزیستی فعالیت‎هایی داشتیم که می‎تواند به ارتقاء سطح زندگی، جامعه و افراد جامعه کمک کند.

غفاری با بیان اینکه افتتاح 6 اورژانس اجتماعی را در هفته بهزیستی خواهیم داشت، افزود: این مراکز به مداخلات کودک‎آزاری و سالمندآزاری که مداخلات فوری است، وارد عمل می‎شود و همچنین در سازمان بهزیستی خدمات سیار و مرکز مداخله داریم که به مداخلات اجتماعی وارد می‎شوند.

وی گفت: با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، 7 مرکز مشاوره را در هفته بهزیستی افتتاح خواهیم کرد و در کنار 70 مرکز مشاوره این مراکز فعال می‎شود.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان  با بیان اینکه 22 گروه همیار زنان در استان گلستان فعال است، افزود: 2 گروه همیار زنان در هفته بهزیستی به این تشکل‎ها در استان افزوده می‎شود.

غفاری تاکید کرد: نزدیک به 570 بیمار روانی را تحت پوشش بهزستی استان گلستان هستند و 2 مرکز روانی داریم که به این بیماران خدمات می‎دهد.

وی با بیان اینکه با برگزاری این همایش به دنبال این هستیم که نقش حجاب را در بهتر زیست افراد بدانیم چیست، افزود: اعتقاد دارم حجاب می‎تواند در بهتر زیستن ما نقش مهمی را ایفاء کند و مسئولیت اجتماعی ما در سازمان این تکلیف را برای ما ایجاد می‎کند گرچه این مهم تنها وظیفه سازمان بهزیستی نیست.

این مراسم با حضور سید محمدی، مشاور رئیس و سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد و در پایان این مراسم از برندگان مسابقه عفاف و حجاب بهزیستی تجلیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج