مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: به مناسبت هفته بهزیستی هفت مرکز مشاوره جدید در گلستان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم غفاری ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال جاری ۱۴۰ اورژانس در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود و مادر هفته بهزیستی شاهد افتتاح ۶ اورژانس اجتماعی در استان گلستان خواهیم بود.

وی افزود: این اورژانس‌ها در شهرستان‌های بندر ترکمن، آق‌قلا، گمیشان، مینودشت، علی‌آباد و کلاله افتتاح می‌شود.

غفاری ازاعطای تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به خانوارهای دارای دو معلول به بالا در گلستان خبر داد و افزود: به روستاییان تحت پوشش بهزیستی در گلستان تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی ارائه می‌شود.

تحویل ۳۸ واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول به بالا

غفاری ادامه داد: تاکنون ۲۲ واحد مسکونی به خانواده‌های دو معلول به بالا تحویل دادیم و ۳۸ واحد دیگر در هفته بهزیستی تحویل داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: ۹۴ سهمیه شهری و ۱۲۹ سهمیه روستایی برای خانواده‌هایی که دارای معلول هستند در نظر گرفته‌شده و از ۱۰۸ موردی که به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند ۸۰ قرارداد بسته‌شده است.

افتتاح هفت مرکز مشاوره جدید در گلستان

وی از افتتاح هفت مرکز مشاوره در گرگان و گنبد خبر داد و گفت: مراکز مشاوره کمک بسیاری در راستای ارتقای سطح مهارت روان خانواده‌ها می‌کند.

غفاری گفت: ۲۸ گروه همیار در سطح استان داشتیم و دو گروه همیار زنان سرپرست خانوار در هفته بهزیستی در گرگان و بندر ترکمن افتتاح می‌شود.

وی افزود: خانه امن سازمان بهزیستی برای زنانی که در معرض خشونت هستند به شکل غیردولتی راه‌اندازی و با کمک بهزیستی و موسسه خیریه امام علی (ع) تجهیز شده است.

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به آسیب خیز بودن گلستان گفت: ما معتقدیم فقر در لباس سبز استان گلستان پنهان‌شده  و تا جایی که بتوانیم تلاش می‌کنیم این مشکلات را برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی در حوزه توانمندسازی گروه‌های همیار و خودیار است و تلاش می‌کنیم گروه‌هایی همگن در این راستا ایجاد کنیم.

غفاری از برگزاری ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی شغلی برای گروه‌های همیار خبر داد و افزود: تفاهم‌نامه‌هایی در این زمینه امضاشده و متعهد شده‌ایم تا به ۶۰۰ نفر از جامعه هدف خود این خدمات را ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی گلستان ادامه داد: گروه‌های همیاری که پنج نفر از زنان سرپرست خانوار در آن عضو باشند ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای توانمندسازی دریافت می‌کنند.

غفاری گفت: زمانی که استان گلستان تأسیس شد ما فاقد مکانی به‌عنوان شیرخوارگاه و یا نگهداری کودکان بی‌سرپرست بودیم و زیرساخت مناسب برای این کار را نداشتیم.

وی ادامه داد: با تلاش و کوشش تلاش کردیم مراکز غیردولتی از سه تا ۶ سال را در سطح استان ایجاد کنیم و در حال حاضر پنج مرکز سه تا ۶ سال توسط خیرین ایجادشده است.

۲۹ مرکز نگه داری از کودکان بی سرپرست در گلستان فعالیت می کنند

مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: ۲۹ مرکز کودکان بی‌سرپرست در استان گلستان توسط خیرین اداره می‌شود و ۲۹۰ کودک در این مراکز نگه‌داری می‌شوند.

غفاری اظهار کرد: نگه‌داری کودکان بد سرپرست در مراکز نگه‌داری ما اولویت نیست و تمام تلاش ما این است این کودکان نزد خانواده‌ها پرورش پیدا کند و ماهیانه مبلغ ۲۷۰ هزار تومان به خانواده‌ها برای نگه‌داری از این کودکان می‌دهیم ضمن اینکه بر روند رشد کودکان نظارت مستمر داریم.

وی تأکید کرد: سطح نگه‌داری از کودکان بد سرپرست و بی‌سرپرست در استان گلستان از سطح متوسط جامعه بالاتر است چراکه میانگین نگه‌داری ما در هر مرکز ۱۰ کودک است و از این حیث رتبه برتر کشوری ازنظر کیفیت نگه‌داری از کودکان را به خود اختصاص داده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج