رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: در زمینه توسعه اقتصادی با کشور قزاقستان از لحاظ زیرساخت‎ها و ساختاری همه مسائل در استان گلستان آماده است و امید داریم خط پروازی گلستان به منگستائو قزاقستان نیز به زودی برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا بهرامی، ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی استفاده از ظرفیت ریلی در حوزه بازرگانی در سالن کنفرانس راه آهن شمال شرق 2 اظهار داشت: مقید هستیم تا تفاهم‎نامه بین دو استان گلستان و منگستائو اجرا شود و با اجرای این تفاهم نامه دغدغه راه‎آهن نیز برطرف خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان افزود: دفتر تجاری کشور قزاقستان برای اجرای تفاهم‎نامه به اتاق بازرگانی مراجعه نکرده و ما آمادگی هر نوع همکاری را داریم.

وی تصریح کرد: در زمان استاندار وقت منگستائو خط پروازی گلستان- منگستائو به امضاء رسید و ما ضمن تبریک به استاندار جدید، امید داریم این تفاهم نامه اجرا شود.

بهرامی یادآور شد: در زمینه توسعه اقتصادی با کشور قزاقستان از لحاظ زیرساخت‎ها و ساختاری چیزی کم نداریم و انتظار داریم 2 مسئول کمیسیون مشترک و 2 استاندار در جهت خط پروازی و توسعه اقتصادی همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان تاکید کرد: برای تسریع در اخذ ویزای تجار 2 کشور از مبادی قانونی لازم است تسهیلات ویژه‌ای انجام شود.

باورژان بایموخانوف مدیرعامل شرکت سامان ترانس و مدیر عامل سابق راه آهن کشور قزاقستان هم در این جلسه اظهار داشت: 22 سال پیش، براساس دوستی و رفاقت خط باری خود را با چین افتتاح کردیم که در حال حاضر حجم باری به 12 میلیون تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت سامان ترانس و مدیر عامل سابق راه آهن کشور قزاقستان افزود: با توجه به تجربه‎ای که دارم دستیابی ایران پس از 20 سال به بارگیری بیش از 6 میلیون هزار تن شدنی است و بخش خصوصی قزاقستان آماده همکاری تجاری با ایران و استان گلستان است.

وی تصریح کرد: در خصوص واردات غلات، تولید آرد و ساخت سردخانه و واردات به قزاقستان و روسیه همکاری خواهیم کرد.

بایموخانوف یادآور شد: پیشنهادات خوبی در زمینه پرورش دام زنده از شرکت روسی داریم و تاکنون حمل دام زنده در بخش خصوصی و دولتی صورت نگرفته است.

مدیرعامل شرکت سامان ترانس و مدیر عامل سابق راه آهن کشور قزاقستان تاکید کرد: ما واگن‌های خصوصی جهت حمل گندم داریم و می‌توانیم با سرعت و به زودی این کار را آغاز کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج