مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کرمانشاه:

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گفت: آموزش یکی از عوامل مؤثر در تغییر رفتار کارکنان است زیرا این مهم منجر به شکوفایی کارکنانی بالنده و خلاق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معارف فلاحی امروز در جلسه هماهنگی با رابطین آموزشی دفاتر استانداری و فرمانداری‌های تابعه استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: با گسترش برنامه‌های آموزشی قصد داریم که موانع اثربخشی و شکوفایی خلاقیت‌ها و توانمندی‌ها را در مجموعه ستادی و فرمانداری‌ها از بین ببریم.

 وی آموزش را یکی از عوامل مؤثر در تغییر رفتار کارکنان عنوان کرد و بیان داشت: برنامه‌های آموزشی علاوه بر تغییر رفتار کارکنان باعث بهره‌وری، نظم و انضباط کاری و بهتر انجام شدن کارها می‌گردد لذا ما به دنبال طراحی و تبیین اجرای این برنامه‌ها هستیم.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری بابیان اینکه با آموزش و تغییر رفتار، شاهد کارکنانی بالنده خواهیم بود، اظهار داشت: از یکسو وزارت کشور به دنبال توانمندی بیشتر کارکنان برای ارائه خدمات است و از سوی دیگر مردم نیز توقع دارند که مطالبات و خواست‌های آن‌ها در اسرع وقت پاسخ داده شود لذا برای هماهنگی این امورات و افزایش توانمندی کارکنان، با جدیت به دنبال توسعه برنامه‌های آموزشی در مجموعه ستادی استانداری و فرمانداری‌های تابعه هستیم.

وی کارشناسان و رابطین آموزشی استانداری و فرمانداری‌ها را به مطالعه و شناسایی سرفصل‌های جدید برای پاسخگویی به نیازها و مطالبات جدید فراخواند و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، 90 درصد راندمان کاری با آموزش افزایش می‌یابد لذا از طریق به‌کارگیری فنون علمی و تعیین و تبیین سرفصل‌های جدید در اجرای برنامه‌های آموزشی به دنبال تغییر رفتار کارکنان هستیم و این موضوع را با جدیت مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری بابیان اینکه تغییر رفتار و ارائه آموزش‌ها باید به‌صورت علمی صورت گیرد، گفت: خود کارکنان هم باید به دنبال کسب آموزش‌های نوین و جدید باشند و در برنامه‌ریزی‌ها تلاش خواهیم کرد که حتماً کارکنان در جلسات و دوره‌های آموزشی حضورداشته باشند زیرا تنها در این صورت است که به شرکت‌کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا خواهد شد.

 وی همچنین خواستار ارائه دوره‌های آموزشی منطبق با شرح وظایف کارکنان شد و گفت: حضور کارکنان در دوره‌های آموزشی که برای آن‌ها مشخص و اعلام می‌شود، الزامی است زیرا با عدم حضور، هیچ گواهینامه‌ای صادر نمی‌شود و همچنین از حضور چنین افرادی در دوره‌های بعدی نیز جلوگیری خواهد شد.

فلاحی خواستار شناسایی نیازهای آموزشی دفاتر مختلف برای تعیین سرفصل‌های جدید با همکاری اساتید دانشگاه‌ها و افراد متخصص به‌منظور بهره‌وری و بازدهی بیشتر در مجموعه کاری شد و گفت: رابطین آموزشی موظف هستند که در راستای شناسایی و تعیین نیازها و درخواست‌های جدید اهتمام داشته باشند و این نیازها را به ما برای تعیین سرفصل‌های آموزشی اعلام کنند.

وی گفت: با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و بر اساس بخش‌نامه جدید علاوه بر صدور گواهینامه طبق روال گذشته (از طریق سازمان برنامه‌وبودجه) استانداری‌ها نیز مجاز به صدور گواهینامه برای کارکنان استانداری و فرمانداری‌ها شده‌اند.

فلاحی در پایان سخنان خود از در نظر گرفتن دوره‌های آموزشی برای کارکنان به‌صورت مجازی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها