مسوول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با بیان اینکه برخی افراد شعار آزادی سر می‎دهند تا وضعیت جامعه‎ای که مناسب است آشفته شود، گفت: این افراد از دوستان شیطان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‎الاسلام علی رضایی شامگاه چهارشنبه در مراسم شب بیستم ماه مبارک رمضان که در مزار شهدای گمنام کردکوی برگزار شد، ضمن تسلیت ضربت خوردن امیرالمؤمنین (ع)، اظهار کرد: شب قدر، شب مرور گناهان است.وی با بیان اینکه شیطان در ماه مبارک رمضان در غل و زنجیر است، تصریح کرد: روزی پیامبر اکرم در خانه «اُمّ‌سلمه» نشسته بودند که ابلیس وارد شد وقتی ابلیس رو به روی پیامبر (ص) نشست، گفت من به اختیار خودم به اینجا نیامده‎ام، دو فرشته از جانب خداوند من را مأمور کردند تا جلسه‎ای با تو داشته باشم. حضرت فرمودند: من سؤالاتی دارم که تو باید به آنها جواب بدهی.مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با اشاره به پرسش و پاسخ پیامبر (ص) با شیطان، توضیح داد: شیطان کسانی را که غیبت می‎کنند را از دوستان صمیمی خود برشمرد؛ در واقع اگرچه غیبت کار راحتی است اما به دلیل باطل کردن اعمال نیک انسان بسیار خطرناک است.

رضایی با بیان اینکه دو عمل غیبت کردن و ریا اعمال نیک انسان را باطل می‎کند، یادآور شد: این گناهان همانند سوراخ در زیرمنبعی است که می‎خواهیم در آن آب نیکو بریزیم.

وی یادآور شد: پیامبر (ص) در این گفت‎وگو از شیطان پرسیدند با چه کسی همنشین هستی که شیطان از شراب‎خواران و زناکاران نام برد.

مسوول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با بیان اینکه شیطان کم‎فروشان و خزانه‎دارانی که خمس و زکات نمی‎دهند را از وکیلان خود دانست، مطرح کرد: این ایام، ایام زکات است و در صورتی که مردم زکات یک‎صدم و یک‎هزارم گندم‎های خود را بپردازیم در شهر و کشور ما فقیر وجود ندارد حال آنکه برخی در پرداخت زکات کوتاهی می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه شیطان بازارهای پر از تقلب را بازار خود دانست، ابراز کرد: شیطان در پاسخ به این پرسش که مؤذن‎های تو چه کسی هستند، گفت: مطرب‎هایی که در محافل عروسی می‎خوانند موذن من هستند، در واقع برخی در محافل عروسی برای خوشحالی شیطان و به گناه انداختن افراد مطرب‎هایی را دعوت کرده و برای مؤذنان شیطان هزینه می‎کنند!

وی یادآرو شد: شیطان در پاسخ به سؤال پیامبر (ص) مبنی براینکه شکار تو چیست، پاسخ داد افراد چشم‎چران شکار من هستند، در واقع چشم‎چرانی را می‎توان یک عادت، اعتیاد و آفت دانست که هر کسی اگر به آفت چشم‎چرانی عادت کند به این گناه معتاد خواهد شد.

مسوول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی خاطرنشان کرد: شیطان در پاسخ به سوال دیگر پیامبر (ص) مبنی بر اینکه چه کسی را بیشتر دوست داری، گفت: من دوستدار کسی هستم که با اخلاق و زبانش آرامش جامعه و خانواده را به هم می‎زند؛ همانطور که امروز برخی شعار آزادی را سر می‎دهند تا وضعیت جامعه‎ای که مناسب است آشفته‎تر شود و در حالی که می‎دانند بیان این مسأله قلب برخی افراد را می‎شکند آن را مطرح می‎کنند که در واقع این افراد همان دوستان شیطان هستند.

رضایی با بیان اینکه شیطان گفته است به تعداد تار موی زنان، دام و تله دارد، بیان کرد: متأسفانه برخی افراد از جمله بانوان دارای حجاب برتر چادر، در کنار چادر از چیزهای دیگر استفاده می‎کنند تا در کوچه و خیابان زیباتر جلوه کنند، حال سوال این است پوشیدن لباس‎های زننده همراه چادر چه فایده‎ای دارد؟ پوشیدن چادر با این پوشش چه تفاوتی با افراد بدحجاب دارد؟

وی با بیان اینکه بدحجابی به بی‎حجابی تبدیل شده و متأسفانه امروز بی‎حجابی برای زنان عادت شده است، افزود: بسیاری از افرادی که در لیالی قدر قرآن را به سر می‎گیرند بیشتر آیات قرآن کریم را زیر پا گذاشته‎اند و به هیچ آیه‎ای از آن عمل نمی‎کنند.

گفتنی است؛ مراسم ویژه و متمرکز لیالی قدر در شب‎های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان در مصلای کردکوی برگزار می‎شود که علاوه‎بر آن در شب‎های 20، 22 و 27 ماه مبارک رمضان مزار شهدای گمنام شهرستان کردکوی میزبان شب‎زنده‎داران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج