مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گلستان بابیان اینکه محیط‌زیست محلی برای استقرار صنایع در گلستان نیست، از برگزاری نشست هم‌اندیشی برای تسریع در استقرار صنایع در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ۱۶ تا ۲۲ خردادماه هفته محیط‌زیست است و امسال برنامه‌های این هفته با شعار جهانی «من با طبیعتم» به اجرا گذاشته می‌شود.

با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان در ارتباط با برنامه های این هفته گفت: هفته محیط زیست (۱۶ تا ۲۲ خرداد) رخداد بسیار مهم در جمهوری اسلامی برای بررسی عملکرد و چالش های حوزه محیط زیست است.

نگاه محیط زیست گلستان به صنایع نگاه تعاملی است و تلاش داریم رشد صنایع با حفظ محیط زیست و صنایع پایدار هر دو در گلستان محقق شودوی افزود: سه شنبه ۱۶ خردادماه نخستین روز هفته محیط زیست است که به نام رسانه و محیط زیست نامگذاری شده و برنامه آموزشی برای اصحاب رسانه و بازدید در یکی از مناطق زیستگاهی برگزار می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان ادامه داد: همچنین در این روز جلسات هم اندیشی با صاحبان صنایع در شهرستان ها برگزار شده و مشکلات فراروی صنعت استان بررسی می شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسات یافتن راهکار رفع مشکل برای تسریع در استقرار صنایع است، اضافه کرد: محیط زیست هیچ گاه محل ایست استقرار صنایع در استان نیست.

مهاجر متذکر شد: نگاه محیط زیست گلستان به صنایع نگاه تعاملی است و تلاش داریم رشد صنایع با حفظ محیط زیست و صنایع پایدار هر دو در گلستان محقق شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از برگزاری جلسات هم اندیشی با مدارس و مهدکودک ها و ادامه فعالیت های فرهنگی و آموزشی در حفاظت از محیط زیست در اوقات فراغت دانش آموزان خبر داد و گفت: در این هفته با مشارکت آموزش و پرورش و بهزیستی مسابقه عکاسی با موضوع حفاظت از محیط زیست برگزار می شود.

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه زنان خانه دار

وی با یادآوری اینکه ۱۷ خرداد ماه به «نام زنان، خانواده و محیط زیست» نامگذاری شده است، تصریح کرد: با همکاری بسیج خواهران کارگاه آموزشی ویژه زنان خانه‌دار برگزار می شود تا بتوانیم روند اثرگذاری آموزش همگانی در خانواده‌ها را اجرا کنیم.

وی از برگزاری پیاده روی و ورزش صبحگاهی ویژه بانوان شاغل در ادارات استان در روز چهارشنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۸ خرداد به نام «فرهنگ، آموزش و محیط زیست» نامگذاری شده است.

مهاجر از برگزاری کارگاه های آموزشی برای انتقال مسائل محیط زیست در سازمان تبلیغات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی و دستگاه قضا خبر داد و بیان کرد: روز جمعه به نام «اسلام و محیط زیست» نامگذاری شده که در این روز دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گلستان، رژه موتوری و تجهیزات محیط زیست، تجدید میثاق با شهداء و حضور کارکنان محیط زیست استان در نماز جمعه پیش بینی شده است.

برگزاری همایش کرامت و رمضان

مدیرکل محیط زیست استان گلستان همچنین گفت: روز شنبه به نام «کرامت و محیط زیست» نامگذاری شده و در این روز مصادف با ولادت امام حسن مجتبی (ع) جشن و همایش کرامت و رمضان با حضور قرقبانان، محیط بانان و کارشناسان محیط زیست و فعالان این حوزه به ویژه شبکه های مردم نهاد برگزاری می شود.

در نوروز امسال کمترین زباله ریزی را در جنگل ها و پارک های جنگلی استان شاهد بوده ایم که این امر نشان می دهد آموزش ها در حوزه حفاظت از محیط زیست اثرگذار استبه گفته وی روز دوشنبه به نام «حقوق، پژوهش و محیط زیست» نامگذاری شده و در این روز نشست هم اندیشی با ماموران محیط زبست و منابع طبیعی و قضات ویژه رسیدگی به تخلفات در عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست برای ارائه راهکار برای پیشگیری از تحلفات در این حوزه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا (قدیم و جدید) از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای روز یکشنبه است، تصریح کرد: آخرین روز هفته محیط زیست به نام «طبیعیت، صنعت و محیط زیست» نامگذاری شده است.

مهاجر ادامه داد: در این روز نشست مشترک محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، حوزه اقتصادی استانداری گلستان و شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست که با حضور استاندار گلستان برگزار می شود، مشکلات صاحبان صنایع در استان را می شنویم و راهکارهایی برای توسعه استقرار صنایع در گلستان ارائه می شود.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان بازدید از شهرک های صنعتی استان و صنایع در استان و حل مشکلات آن ها از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال کمترین زباله ریزی را در جنگل ها و پارک های جنگلی استان شاهد بوده ایم، تاکید کرد: این امر نشان می دهد آموزش ها در حوزه حفاظت از محیط زیست اثرگذار است و خوشبختانه به یاری سمن ها و همیاران محیط زیست از ابتدای سال تاکنون پیامد غیر مرتبط با محیط زیست در استان گلستان نداشته ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج