۱۸۴ یتیم و ۱۸۱ فرزند خانوار مشمول "طرح محسنین" در شهرستان جوانرود از کمک‌های مادی و معنوی حامیان نیکوکار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، طرح اکرام ایتام و محسنین از طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است که باهدف جذب کمک‌های نقدی و غیر نقدی حامیان نیک‌اندیش و اهدای این کمک‌ها به ایتام و فرزندان خانوارهای مشمول "طرح محسنین" اجرا می‌شود.

عزیزمراد ویسی، مدیر کمیته امداد شهرستان جوانرود بابیان اینکه خانوارهای محسنین به آن دسته خانوارهای اطلاق می‌شود که سرپرستان این خانوارها عموماً ازکارافتاده و یا بیمار صعب‌العلاج هستند، گفت: ۱۸۴ یتیم و ۱۸۱ فرزند خانوار مشمول " طرح محسنین" در شهرستان جوانرود از کمک‌های مادی و معنوی حامیان نیکوکار بهره‌مند می‌شوند.

ویسی با تأکید بر اینکه ۸۱۲ حامی نیکوکار از ایتام و ۲۲۳ حامی نیک‌اندیش از فرزندان مشمول "طرح محسنین" در این شهرستان حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۹۷ حامی جدید برای حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در شهرستان جوانرود جذب‌شده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان جوانرود خاطرنشان کرد: ۳۶۱ نفر از حامیان ایتام و محسنین بومی شهرستان جوانرود و مابقی آنان غیربومی هستند.

عزیزمراد ویسی همچنین با اشاره به اینکه هریک از ایتام و فرزندان محسنین دارای حساب و شناسه بانکی مختص به خود هستند، افزود: کمک‌های نقدی حامیان بی‌واسطه و به‌صورت مستقیم به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌شود.

ویسی با تأکید بر اینکه سرانه کمک هر حامی به ایتام و فرزندان محسنین حداقل ۳۰۰ هزار ریال است، اظهار کرد: حامیان نیکوکار ارسال ۹۵ بیش از ۵۹۵ میلیون ریال به‌صورت نقد و غیر نقدی به ایتام و فرزندان محسنین جوانرودی کمک کردند.

وی یادآور شد: میزان کمک‌های اهدایی از سوی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین در سال ۹۵ از رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال قبل از آن برخوردار بوده که امید می‌رود امسال این کمک‌ها از رشد چشمگیری برخوردار باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج