مدیرکل بحران استانداری خوزستان گفت: در بحث آتش‌سوزی پاساژ رضوان اهواز به رغم حضور دستگاه‌های اجرایی، به موقع عمل‌نکردیم و شاهد مدیریت واحد نبودیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کیامرث حاجی زاده با اشاره به اینکه در بحث آتش‌سوزی رضوان علی رغم حضور دستگاه‌های اجرایی، به موقع عمل‌نکردیم و شاهد مدیریت واحد نبودیم، تاکید کرد: شهردار هر شهر در مواقعی که بحرانی رخ می‌دهد، باید به عنوات راس هرم مدیریت بحران در محل حضور داشته باشد اما شهردار اهواز در شهر حضور نداشت و شهردار منطقه نیز ظاهرا پس از اینکه در محل حضور داشته، به  دلیل بیماری محل را ترک‌می‌کند. بی نظمی‌هایی در منطقه در ‌انجام برخی وظایف شاهد بودیم. با مدیریت دستگاه‌هایی که باید حضور داشته باشند، تماس گرفته شد. از مدیریت آتش‌نشانی اهواز تشکر می‌کنیم‌که با امکانات موجود، در محل حضور داشت.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان اظهار کرد: معتقدیم در شهرداری اهواز و مناطق باید سوله بحران راه‌اندازی شود، در این حادثه مشخص شد با کمبود تجهیزات  و ماشین‌آلات مواجه هستیم‌ چرا که کلان‌شهری همچون اهواز با این وضع بافت فرسوده نیازمند تجهیزات ویژه است. در بحث آتش‌سوزی‌جنگل حمیدیه نیز با همکاری‌های خوبی که صورت‌گرفت، این حادثه نیز به موقع مدیریت شد. در بحث حفاظت از جنگل‌های استان نیازمند توجه ویژه هستیم. در آتش‌سوزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز با توجه به شرایط موجود از جمله وجود واحد الکل سازی و وزش باد، در صورت درست مدیریت نشدن، امکان رخداد حادثه بزرگی بود.

حاجی زاده عنوان کرد: عمده سهام شرکت‌های نیشکر، خصوصی است اما در صورتی که دچار مشکل حریق شوند، بر تمام استان تاثیر می‌گذارند. شرکت‌های نیشکر با توجه با شرایط موجود باید به فکر تجهیز بخش آتشنشانی خود باشند. همچنین بیمه مرکزی باید در خصوص بیمه آتش‌سوزی مسکن، تجاری، اداری و کشاورزی فرهنگ سازی لازم را داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج