در 24 ساعت گذشته رخ داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از وقوع دو آتش‌سوزی در شهرستان‌های اهواز و حمیدیه در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده  با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در کارخانه نئوپان شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی اظهار کرد: این حادثه‌ که حدود ساعت 15 روز گذشته (26 اردیبهشت ماه) رخ داد، با کمک شهرداری اهواز، شرکت مارون، شرکت لوله‌سازی و شرکت‌های توسعه نیشکر به پایان رسید.

وی افزود: این آتش‌سوزی مهار شده ولی عملیات خنک‌سازی همچنان ادامه دارد. همچنین برای پیشگیری از حوادث آتش‌سوزی در چنین محیط‌هایی، باید آب‌پاشی روزانه روی باگاس افزایش یابد.

حاجی‌زاده با بیان این‌که دمای بالای هوا و ورزش باد شدید دلیل این آتش‌سوزی بوده است، افزود: در این آتش‌سوزی، خشک‌کن‌های کارخانه‌های آسیب دیدند ولی حادثه، تلفات جانی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان همچنین به مهار آتش‌سوزی جنگل‌های "خسرج" در شهرستان حمیدیه اشاره و اظهار کرد: ‌آتش‌سوزی در جنگل‌های خسرج در اطراف حمیدیه صبح روز گذشته (26 اردیبهشت ماه) آغاز شده بود که تا شب مهار شد.

وی با بیان این‌که تاکنون علت این حادثه مشخص نشده است، افزود:‌ این آتش‌سوزی با مشارکت دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران از جمله جمعیت هلال احمر، منابع طبیعی، فرمانداری، بخشداری حمیدیه و با کمک سپاه و تیپ 392 زرهی و جهاد نصر مهار شد.

حاجی‌زاده با اشاره به برگزاری نشست اضطراری ستاد بحران در محل فرمانداری حمیدیه در خصوص آتش‌سوزی جنگل‌های خسرج، گفت: در این آتش‌سوزی به حدود 40 هکتار از جنگل‌های منطقه خسرج خسارت وارد شد. دلایل وقوع این حادثه در دست بررسی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها