رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری افرادی ناشناس خبر داد که اقدام به تهدید واخاذی از شاکی به مبلغ صدوپنجاه میلیون ریال کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان ، سرهنگ حسنوند گفت : چندی پیش شخصی با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت که اخیرا افرادی ناشناس با بنده تماس گرفته و تهدید به انتشار فیلم و عکس خصوصی و درخواست پرداخت مبلغ صدوپنجاه میلیون ریال نموده اند .

وی افزود: با توجه به شرایط خاص شاکی این امر موجب رنجش روحی و روانی وی و بروز مشکلات عدیده برای او شده بود، لذا پس از اخذ پرونده و با توجه به حساسیت موضوع، پرونده در اسرع وقت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی متهمین شناسایی و به این پلیس احضار شدند .

این مقام انتظامی افزود : همچنین طی اجرای دستور مقام محترم قضایی درخصوص ورود به منزل و ضبط سیستم های رایانه ای، طی عملیات غافلگیرانه ای ادله دیجیتال شامل سیستم های رایانه ای و موبایلی کشف گردید که بعد از بررسی های فنی صورت گرفته ادله و مستندات لازم کشف گردید .

وی خاطر نشان کرد : پس از بازجویی های فنی صورت گرفته توسط افسران این پلیس متهمین منکر اعمال خود شدند ولیکن با توجه به ادله دیجیتال موجود علیه آنها و پس از ارائه مستندات، متهمین سرانجام لب به اعتراف گشوده و در اظهارات خود بیان داشتند که با همکاری یکدیگر اقدام به فیلمبرداری از شاکی نموده و اقدام به تهدید و اخاذی از وی نمودیم .

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج